6.11.2009 – 1. Klatovská výstava  

  Vanilka – 1. Nejlepší krátkosrsté morče

  Paola – 3. Nejlepší krátkosrsté morče

  Toronto a Paola – 1. Nejlepší pár
 

Jméno Třída Body Hodnocení Posuzovatel Ocenění
Coldings Vanilla Sky M 96,5 výborná P. Švarcová Nejlepší krátkosrsté morče
Paola Mown Hay M 96 výborná P. Švarcová 3. Nejlepší krátkosrsté morče
Nejlepší pár - s Torontem
Niffer´s Rafaela M 94,5 velmi dobrá P. Švarcová -
Niffer´s Nefertiti M 95 velmi dobrá P. Švarcová -
Toronto Pod Stránskou skálou D 95 velmi dobrá P. Švarcová Nejlepší pár - s Paolou
Ofélie Pod Stránskou skálou D 95 velmi dobrá P. Švarcová -

Naše poslední výstava. Letos samozřejmě :o)))) A ač byla plánovaná jako dvoudenní, zúčastnili jsme se (asi jako všichni :o) ) jen v pátek.  Naše posádka byla tentokráte 6-ti člená co se týká morčat, jinak v plném počtu :o). Proto jsme opět po umístění morčátek do klecí a zkouknutí  další části výstavy – drůbeže,tedy hlavně kohoutů :o), kteří  Šimonka přímo fascinují, vyrazili domů.

     Výstavy se účastnil menší počet morčíků (nejvíce samozřejmě bylo krátkosrstých), proto posuzování  skončilo v celku brzy. Paní Švarcová posuzuje opravdu přísně, proto si velice ceníme toho, že Vanilka zopakovala svůj úspěch z minulé výstavy a stala se 1. Nejlepším krátkosrstým morčetem výstavy. Tentorkáte zabodovala i Paolka , která se stala 3. Nejlepším krátkosrstým morčetem výstavy a aby jí to nebylo líto, že s Torínkem v páru je jen Vanilka, tak na této výstavě byla do párů s Torontem přihlášena ona. Společně se stali 1. Nejlepším párem výstavy.  Červení tentokráte moc nezabodovali, ale i tak jsme , myslim :o), výstavní sezonu zakončili bravurně :o).

M.M.                             


31.10.2009 – Výstava v Blatné

   Vanilka - 1. Nejlepší mladé krátkosrsté

  Rafaela – 2. Nejlepší mladé krátkosrsté
                                              3. Nejlepší saténové morče

                                                                        
 
Nefertity – 3. Nejlepší mladé krátkosrsté

  Toronto a Vanilka – 2. Nejlepší pár

 

Jméno Třída Body Hodnocení Posuzovatel Ocenění
Coldings Vanilla Sky M 98 vynikající E. Dýnková Nejlepší mladé krátkosrsté
2. Nejlepší pár - s Torontem
Niffer´s Rafaela M 97,5 výborný E. Dýnková 2. Nejlepší mladé krátkosrsté
3. Nejlepší saténové morče
Niffer´s Nefertiti M 97,5 výborný E. Dýnková 3. Nejlepší mladé krátkosrsté
Paola Mown Hay M 97 výborný E. Dýnková -
Toronto Pod Stránskou skálou D 97,5 výborný E. Dýnková 2. Nejlepší pár - s Vanilkou
Ofélie Pod Stránskou skálou D 97,5 výborný E. Dýnková -
Uncas Pod Stránskou skálou D 96,5 výborný E. Dýnková -

     Poslední říjnový víkend a my se opět vydali na výstavu. Tentokráte do Blatné a tentokráte s největším počtem našich zástupců.  Jeli všichni :o) vyjma mimin a naší právě odstavené maminy od mláďat Minty, která ale bude v naší CHS stejně  působit „jen“ jako chovná. Minta má lehce prošimlovanou hlavičku, což nebrání registraci a použití samičky v chovu, ale není to to pravé ořechové na výstavy :o))).

     Takže ráno jsme do přepravek nastrkali Ofinku, Torínka, Rafču a Nefču, Vanilku, Paolu a tentorkáte i Uncase (ještě že máme tak velké auto :o) )a vydali se na cestu směr Blatná. Za hoďku jsme byli na místě, „ubytovali“ morčíky, do klecí jim nakrájeli něco dobrého na zub, aby jim ta výstava rychleji a hlavně spokojeněji ubíhala :o), pokecali s pár známými a vydali se zpět domů, protože jsme všichni  docela slušně nastydlí, tak hlavně, aby to malý Šimon „neodnesl“ nějakou nemocí!!!

     Odpoledne nás na výstavě čekalo velké překvapení v podobě bodíků a umístění našich morčíků, když Vanilka se ziskem 98 bodů se stala 1. Nejlepším mladým hladkým morčetem, účastnila se rozstřelu o Nejlepší krátkosrsté morče výstavy, ale tentokráte štěstí přálo soupeři v podobě hezké rozetky, Rafaela se ziskem 97,5 bodu se stala 2. Nejlepším mladým hladkým morčetem a zároveň 3. Nejlepším saténovým morčetem a Nefertiti se ziskem 97,5 bodu se stala 3. Nejlepším mladým hladkým morčetem výstavy. Toronto s 97,5 body se stal 3. Nejlepším dospělým krátkosrstým morčetem a spolu s Vanilkou byli 2. Nejlepším párem výstavy! Ofinka získala svoji 3. čekatelskou kartičku a svoji 1. čekatelskou kartičku na této výstavě získal i Uncas za krásných 96,5 bodu.

     Na výstavě jsme ještě zaregistrovali  Mintu a Hačeckým předali malého Buráčka (Marsyas Burito), který od  tohoto dne bude působit v jejich CHS Brusinka. Tak mu držíme palce, aby se stal úspěšným plemeníkem :o)))) a otcem nemála krásných potomků.

M.M.                                            


3.10.2009 - Malá velvarská výstava

Jméno Třída Body Hodnocení Posuzovatel Ocenění
Ofélie Pod Stránskou skálou D 96,5 výborný E. Dýnková -
Toronto Pod Stránskou skálou D 96 výborný E. Dýnková -
Coldings Vanilla Sky M 97 výborný E. Dýnková -
Niffer´s Rafaela M 96,5 výborný E. Dýnková -
Niffer´s Nefertiti M 95,5 velmi dobrý E. Dýnková -
Paola Mown Hay M 97 výborný E. Dýnková -

 Další výstava :o). Tentokráte jsme se první říjnovou sobotu vydali, a to letos již podruhé, do Velvar. Výstava byla spojená s výstavou králíků, holubů a drůbeže, což opětovně (jako v Lounech) moc a moc nadchlo našeho malého Šimona. Kokrhal tam se všemi kohouty jak o závod :o).

     Jelikož jsme si při výstavě naplánovali spoustu akcí jako vzít útokem Ikea a zvládnout návštěvu u známých, kteří bydlí nedaleko Velvar, z posuzování jsme tentokráte nic nestihli. O to milejší bylo překvapení, že téměř všichni naši morčíci získali čekatelskou kartičku na Šampiona ČR. Ofinka 2. kartičku za 96,5 bodu, Vanilka 1. kartičku za 97 bodů, Toronto 2. kartičku za 96 bodů, Paola 1. kartičku za 97 bodů, Rafaela 1. kartičku za 96,5 bodů, jen Nefertity o půl bodíku kartička unikla, tedy získala 95,5 bodu.  A Toronto a Vanilka se ještě stali 2. nejlepším párem výstavy. Takže spokojenost :o))))).

     Na výstavě jsme paní Mohelské předali naší Assyrii, tak ať se Ti tam líbí holčičko.

     Výstava byla pěkná a už se těšíme na další…..

 

      M.M.   


4.9. - 6.9.2009 - Louny

  Mirabella – 2. Nejlepší hladkosrsté morče

    Nefertiti – Sympaťák výstavy

 

Jméno Třída Body Hodnocení Posuzovatel Ocenění
Toronto Pod Stránskou skálou D 95,5 velmi dobrý P. Švarcová -
Silvanis Mirabella D 96 výborný P. Švarcová 2. Nejlepší hladkosrsté morče
Uncas Pod Stránskou skálou M 94 velmi dobrý P. Švarcová -
Niffer´s Nefertiti M 0 disk P. Švarcová Sympaťák výstavy

  Hned první zářijový víkend jsme se vydali na naši další výstavu a to na výstavu 3-denní, výstavu Člověk v přírodě v Lounech. Přihlášeni byli Toronto, Uncas a naše 2 nové holčiny Mirabella a Nefertity. Hodnocení bylo opravdu přísné: Toronto pouze 95,5 bodu (škoda, o půl bodíku mu utekla čekatelská kartička), Uncas 94 bodíků (i při tak přísném hodnocení??!! no možná ho ještě někam vytáhneme :o))) ), Mirabella 96 bodů, ALE!!! stala se 2. nejlepším dospělým hladkým morčetem výstavy a náš benjamínek Nefertiti si vysloužila disk :o), nicméně se líbila největšímu počtu návštěvníků, kteří svými hlasy volili Sympaťáka výstavy a právě tento titul si vysloužila naše Nefertity.

M.M.                                      


13.8. – 16.8.2009 – Praha - 10. Speciální výstava morčat
 

Jméno Třída Body Hodnocení Posuzovatel
Toronto Pod Stránskou skálou mladý SG velmi dobrý Anneke Vermeulen-Slik
Uncas Pod Stránskou skálou mladý SG velmi dobrý Anneke Vermeulen-Slik

Naše druhá výstava v pořadí byla 10. Speciální výstava morčat v Praze, v krásném areálu Toulcův dvůr. A i když se posuzovalo podle přísnějšího evropského standartu, rozhodli jsme se přihlásit. Tedy Toronta, no a aby nejel sám, Ofinka čeká miminka a importi se ještě nezadaptovali a hlavně v době přihlašování nebylo ještě jasné kdo dojede, tak jsme přihlásili i Uncase. Vím, že on není TOP :o), ale tak na zkoušku, kolik že těch bodíků vlastně získá. A  nevedl si vůbec špatně! Vzhledem k tomu, kolik zvířat bylo diskvalifikovaných, kolik jich dostalo G (hodnocení bylo odlišné od hodnocení na českých výstavách), tak náš Uncas si vysloužil SG! Tedy pro mě příjemné překvapení. U Toronta jsem v koutku duše doufala v F, ale nepovedlo se. Škoda! Sice paní rozhodčí eFko na kartičku napsala, ale nakonec ho ještě přepsala na SG. Ale i tak slušný výsledek.

Výstava to byla krásná, nádherné prostory, moc pěkná organizace.

M.M.                       


6.6.2009 - Velvary

Jméno Třída Body Hodnocení Posuzovatel
Ofélie Pod Stránskou skálou dospělý 96 výborný p. Tejml
Toronto Pod Stránskou skálou mladý 96,5 výborný p. Tejml
Iris Galaxie morčat mazlík 98   pí Dobiášová

Na naší první morčecí výstavu jsme se vydali 6.června do Velvar. A jelikož jsme se doposud ani na žádné takové výstavě nebyli nikdy podívat (jezdíme na výstavy s hafušema a to je trošku o něčem jiném), vůbec jsme netušili, co nás čeká a nemine :o). Po veterinární přejímce a vyzpovídání organizátorky paní Mohelské co a jak, jsem umístila morčátka do připravených klecí, připevnila jim napáječky a donesla „něco na zub“. Ofinka s Torinkem se okamžitě zahrabali do kupky již připraveného sena, jen náš suverén Irinka se do sena okamžitě pustila :o). Nicméně Ofi se nenachala zahanbit a po chvilce i její kupka sena zmizela :o). My je totiž doma vůůůůbec nekrmíme :o)))))))))))))).

Posuzování začalo o něco později než bylo v plánu a tak jsme se Šimonkem vyrazili na projížďku po Velvarech. Vrátili jsme se jen malou chviličku před posouzením Ofinky (byla jsem ráda, že jsme to stihli), která na „první pokus“ získala 96,5 bodu a po posouzení všech přítomných červeňáčků (bylo jich 14), měla úplně nejvíc bodů ze všech. Měla jsem velkou radost, kterou mi nezkazilo ani to, že o něco později pan rozhodčí ještě doupravoval hodnocení a oněch půl bodíku jí strhnul. Takže konečný ortel zněl: 96 bodů (výborná). Tímto ohodnocením si vysloužila 1. čekatelskou kartičku na Šampiona ČR. Na její bodové hodnocení se můžete podívat zde. Po dlouhém čekání jsme se dočkali posouzení Toronta, který si vedl též dobře a jako mladý získal krásných 96,5 bodu (výborný). Takže má také svoji 1. čekatelskou kartičku na Šampiona ČR. Na jeho bodové ohodnocení se je k nahlédnutí zde. Hodnocení Iris jsme bohužel propásli, ono vydržet tam celý den s malým, ještě ne ročním Šimonem byl vskutku heroický výkon, ale získala úžasných 98 bodů. Na její hodnocení se můžete podívat tady. V odpoledních hodinách jsem ještě nechala zaregistrovat Toronta a výstavy neúčastnícího se Uncase. Oba kluci registrační podmínky splnili a byli řádně zaregistrováni.  

Výstava byla opravdu náročná, hlavně tím časem stráveným tam, takže na konečné výsledky jsme už bohužel nepočkali. Po páté jsme „sbalili“ morčíky a fičeli jsme domů. Myslim, že na první výstavu super úspěch. Tak jen tak dále ……. budeme si držet palce :o)!

M.M. 

2013 copyright © Chovatelská stanice MARSYAS