2012 / 2011 / 2010 / 2009

22.12.2012

 

21.12.2012 – krásné datum, krásný porod, krásná miminka :o))). Rykielka nám udělala MOC velkou radost a než jsme se najedly, stačila porodit trojčátka (kontrola před obědem – nic, kontrola po obědě – 3 prcci jsou tam :o) ). Ale co už s okouněním, tak to má být, pěkně sama bez problémů a bez pomoci… Tedy škoda, že to nejsou zase všechno holčičky, jako v minulém vrhu, protože je celý vrh stejně vydařený! Máme tedy 2 kluky a 1 holčinu, ale kam ty kluky budeme dávat, to vůbec netušíme :o)))). Minimálně jeden zase zřejmě zůstane doma :o). Jedna společná zde a jednotlivě v odchovech.

 

20.12.2012 – Dnes se nám domů vrátila naše samička Rianna, kterou jsme si odkoupily zpět z rušícího se chovu paní Lady Alexyové. Za samičku jsme MOC rády, je úžasná a ještě rodokmenově je super, neboť je po našem již zesnulém Charlesovi. No mrkněte, jak je krásná:

Někdy nad ránem porodila paterčátka Audrey. Nevíme co se stalo, teď je nějaké špatné období na porody nebo co :o(, bohužel jsme našly jen jednoho prcka živého.  Zato zase moc hezkého. Je to trikolorek a podívat se na něho můžete zde:

 

14.12.2012 – začala rodit Caramelka. Bohužel se jí porod stal osudným :o(. Už první miminko byl velký problém vytlačit ven, to jsme nakonec vytáhly za zadní nožičku, ale žilo! Další bohužel nešla a nešla. Když do dvou hodin nevytlačila nic, jelo se na veterinu. Rtg ukázalo další 4 mimina a co hůř - jedno miminko bylo napříč porodním cestám a bohužel žádným pokusem, a že jich nebylo málo, se mimčo nepodařilo otočit. Padlo rozhodnutí zkusit císaře, i přes to, že statistika přežití morčátek v tomto směru je tak mizerná. Prostě jsme nedokázaly Caramelku nechat jen tak uspat bez pokusu její záchrany. Po vyzvednutí Caramelky z veteriny to vypadalo optimisticky, optimisticky to vypadalo ještě celou sobotu. Caramelka měla zájem, žrala – no snažila se, tohle ochutnala, tohle ochutnala, seno ďobala…. k tomu jsme jí samozřejmě dokrmovaly. Velká změna nastala v noci ze soboty na neděli, Caramelka se hodně zhoršila a po obědě odešla za duhový most :o(….. Je nám to moc líto, budeš nám chybět holčičko! Po Caramelce nám zůstala maličká Prestige, kterou zdárně adoptovala Barča Okurkovic, takže alespoň tohle dobře dopadlo.

Než jsme se v pátek vrátili z veteriny bez problémů porodila, a velkou radost nám tím udělala, Virginia. Na svět přivedla 4 čertíky – 3 kluky geňáčky a 1 genovou holčičku.

 

9.12.2012 – porodila Barča Okurková trojčátka, máme triko kluka a 2 holčiny černou a aguti zlatou, obě s bílou.

9.12.2012 - včera jsem se s kamarádkou Terkou jela podívat na EE Shau Leipzig - výstavu v Německu. Tedy podívat není ten správný výraz :o))), protože jsem s sebou táhla 7 zvířat, které jsme posílaly do Anglie, no a zpátky přeci nepojedu s prázdnou, že :o))). Z Anglie jsme si nechaly poslat, naše malé překvapení pro příští rok :o)), tentokráte černého samečka z úspěšného chovu Sophie Barnard. Přeci tak krásnou samičku, jako je Mamba, nenecháme jen tak zahálet :o))). Takže jsme se rozhodly,  že příští rok zkusíme i nějaké ty černé odchovy :o). A tady je náš nový fešák:
 
No, pak jsme si k nim do černého tria domluvily ještě černou samičku z Holandska, s 50-ti % anglické krve:
 
a náš poslední přírůstek je posila do chovu bílých tmavookých, samička Olexa od Darrena.

Dále jsem přivezla super rozeťáka, který půjde k Michalovi Sviatkovi a 2 hlaďáky pro Martinu Orlovskou.

 
7.12.2012 – dnešní novinky jsou spíše smutné, Ťopinka svůj boj o život prohrála, šlo to opravdu hodně rychle, přestože byla hned nasazena atb a celý víkend byla dokrmována co 2 hodiny, tak ještě v pondělí zemřela :o(. Moc nás to mrzí, protože Ťopí byla nejen nádherná samička, ale pro nás i cenný genetický materiál v podobně nepříbuzného PP na všechna naše chovná zvířata.

A bohužel problémy jsou teď skoro všude, co máme tak zprávičky od ostatních chovatelů,  Milanovi z CHS Queen Madonna ve středu porodila samička, ve čtvrtek zemřela (prý výhřez střev), takže nás poprosil, jestli nezkusíme mimča udat některé z našich kojících samiček. Samozřejmě rády pomůžeme, ač s tímto zas tak dobré zkušenosti nemáme, že by nám samičky přijaly cizí mimina, přesto jsme to zkusily. Milan ještě ve čtvrtek odpoledne dovezl 3 malé peruánečky, které jsme nejprve zkusily dát ke Glorii, ale ta před nimi vyloženě utíkala. Tak jsme odstavily mimča od Definky (jak byli jen 2, tak už to byli pěkní obříci, takže jim to ani nevadilo) a zkusily to tady. Defí na ně byla hodná, očistila je, ale pořád jsme neviděly, že by od ní pily. Zkoušely jsme je přikládat, aby nepřišla o mlíčko a oni alespoň něco dostali do bříška, ale ani po dnu soužití je pořád nechtěla kojit. Tak alespoň 1 šel na zkoušku zase ke Glorii a když to po dnu soužití vypadalo dobře, šli tam i ostatní. Takže Glorie má teď na starosti paterčátka (stejně je měla mít :o) ), tak uvidíme a budeme doufat, že to snad všichni zvládnou!

3.12.2012 – no jo, stará ohraná písnička, že nám to tu trochu vázne, ale bohužel je to tak :o). Takže dnešní nálož novinek je tu:

Naše letos poslední výstava byla 16.11. – 19.11.2012 v Lysé nad Labem. Od nás jela opět samá omladina, výjimku tvořila adulťačka Xanthee od Terky. Ani Chursinku, která poslední dobou celkem perlila, jsme nemohly vzít, páč jí závistivka Rachel upravila vzhled natrhnutím ucha :o(. Sice to docela srostlo, ale v době výstavy to bylo ještě "krásně" krvavé. Mladí si vedli poměrně dobře, přestože ta srst stále nebyla o.k., no prostě za týden to nedoroste :o(. Yumička se stala Nejlepším krátkosrstým baby, Nejlepším hladkým baby a Nejlepším morčetem mladého vystavovatele standardu A. Xanthee překvapila a stala se Nejlepším hladkým adultem (gratulace Terce), Ellijah byl 2. nejlepší hladké junior. Chudák Elijáš má poslední dobou smolíčka, všichni na něj nějak zapomínají, protože dle výsledků uvedených chovateli na FB měl více bodů než 3. krátkosrsté junior a opět mu nebylo nic přiznáno. To samé v Nitře. V sobotu měl více bodů než 3. nejlepší krátkoststé junior a žádné ocenění mu přiznáno nebylo :o(. Řešit jsme to nijak neřešily, takže alespoň tady ho "vyzdvihneme" :o). Xanthee a Ellijah ještě byli 3. nejlepším párem výstavy. Jednotlivé bodíky v sekci výstavy.

Dojetím šampionátu u Witalíka naše chovatelská stanice splnila podmínky pro udělení titulu

 

DIAMANTOVÁ CHOVATELSKÁ STANICE !!!!!!!!!

 

Moc nás to těší, protože to je zatím nejvyšší ocenění chovatelských stanic u nás, kterým se v současné době „pyšní“ jen samí letití chovatelé a sám počet 50-ti odchovaných šampionů z naší CHS myslíme mluví za vše. Což nás ale samozřejmě nenechá „usnout na vavřínech“. Dál chceme pracovat na exterieru, kdy především u dnes tak požadovaných krátkých hlav stále převládají v českém chovu pro nás nevyhovující malé uši, určitě je stále co zlepšovat u krémové barvičky a to vše samozřejmě při zachování dobrého zdraví našich morčáků. Takže cíle určitě máme :o). A možná v příštím roce i něčím novým překvapíme :o)

 

24.11.2012 – se konala výstava v Bečově, které jsme se již neúčastnily, ale posíláme gratulace Daně s Gábinou a děkujeme za vzornou péči o Justíka, který si tam dojel šampiona a dále gratulujeme Gábině a máme radost i z úspěchů dětí našich odchovanců, když Nejlepší hladké adult byla dcera po naší Kimiaře a Nejlepší anglický crested byla dcera po našem Lorenzovi, gratulace Evi.

 

25.11.2012 – konečně porodila Mamba. Byl to dlouho a netrpělivě očekávaný porod, protože Mamba už u Dany 2x rodila a ani jednou to pro miminka bohužel nedopadlo dobře. Takže s velkými obavami jsme Mambu a její pomalu, ale jistě rostoucí bříško, nestále pozorovaly a hlídaly a špízlovaly, kontrolovaly jak je otevřená .... Porodila samozřejmě mezi půl druhou noční (kdy jsme ji naposledy kontrolovaly) a 6 ranní, kdy jsme si kvůli ní už i budík řídily :o))) – v neděli!!! :o))). Ale dopadlo to dobře, Mamba porodila úplně sama, bez žádné asistence 3 krásné černé uhlíčky, takže nám spadl velký kámen ze srdce, že tam žádný genetický problém nebude. Jedna ochutnávková společná tady a jednotlivě v odchovech.

 

 

27.11.2012 – porodila Glorie. Tady už to tak slavné nebylo, Glorie porodila paterčátka, z čehož byla rovnou 2 velká mimča mrtvá a zbyla 3 maličká miminka – krémová holčina, krémový kluk a bílý č.o. kluk. Ten bohužel ani neměl vyvinutý sací reflex, jak jsme zjistily, a uhynul po dvou dnech. Další 2 se zatím drží, ač sotva stáli na nožičkách, spíše se jen tak choulili přitulení u maminy, tak jsme se snažily je co nejčastěji přikládat k mamině (a jiným kojících tetám) ve snaze probudit a posílit sací reflex a dostat do nich alespoň trošku mlíčka na posílení... a snad se povedlo! Už pár gramů přibrali, už jsou vidět i hopkat po boxu, tak kéž by měli vyhráno! Jedna společná s maminou a jednotlivě zase v odchovech.

 

 

30.11.2012 – ač nebylo 13., tak to byl jistojistě černý pátek, alespoň pro nás :o(. Při návratu domů jsme zjistily, že předčasně porodila Ťopinka (Marsyas Top Secret). V boxu jsme našly 5 mrtvých (ještě ne zcela dovyvinutých) miminek, ale co víc, Ťopí samozřejmě nežere, je na atb, dokrmujeme, ale je HODNĚ špatná a zřejmě to chudinka nezvládne :o(. Ale samozřejmě se ještě snažíme.....

14.11.2012 – sotva jsme napsaly, že se holky k ničemu nemají, tak šup a porodily 2 najednou :o). O chviličku dříve a jako první porodila Watanaya, ta má čtyřčátka – 1 krémovou holčičku, 1 bílou č.o. holčičku, 1 bílého č.o. kluka a 1 bílého t.o. kluka. Tady jedna společná a jednotlivě v odchovech

No a před chvílí porodila paterčátka Taušena, bohužel 1 klučík nepřežil. Máme 2 strakáčky a 2 černoušky. Tady opět jedna společná a jednotlivě v odchovech.

14.11.2012 – zbylé holky se stále k ničemu nemají, tak zvládnem alespoň pár info ohledně víkendové výstavy v Nitře. Upřímně se nám ale extra nepovedla příprava srsti, takže jsme váhaly, zda vůbec jet :o).  Nakonec to rozhodli nasmlouvaní morčíci, které jsme měly s sebou dovézt, ale škoda no. Tiger, který zraje jak víno, tak dopadl asi nejhůře :o), ale tak na kartičku to uhráli všichni vyjma Witalíka a Beauty u pí Švarcové, takže ještě že tak :o). Sem tam někdo přidal i nějaké to ocenění, dokonce i přes tento handicap jsme měly oba dva dny BOB, čili Nejlepší morče v plemeni. V sobotu BOB získal Wontík (Marsyas U Want Me), zároveň byl 2. Nejlepší krátkosrsté baby 2.BOG-J, když v rozstřelu podlehl bílému teddíkovi a v neděli byla BOB Brooklyna, která se zároveň se stala 1. Nejlepším krátkosrstým juniorem 1.BOG-J. V neděli přidal Witali ocenění BOB a to Nejlepší satén, Marsyas U Love Me ještě ocenění 3. nejlepší hladké 3.BOB a 2. nejlepší krátkosrsté baby 2.BOG-B. Výsledky ostatních v sekci výstavy.

12.11.2012 – v pátek, opět někdy nad ránem :o), přivedla Gana na svět krémová paterčátka. Máme 3 holčičky a 2 kluky, Gana se vzorně stará, není co dodat :o). Jedna společná zde a jednotlivě v odchovech.

7.11.2012 – náš podzimní babyboom začal. V neděli porodila Renesmé paterčátka (F3), máme 2 bílé holčiny, 2 krémové holčiny a 1 krémového kluka.

V pondělí těsně nad ránem nám holky nachystaly překvápko v podobě hned 3 vrhů :o). Při ranním krmení kouknem k Bukvici – jéééééééé miminka, kouknem do boxu pod ní, k Defíně – jééééééééé miminka, tak jsme zkoukly co kdo má a krmíme dál až dojdem do boxu k Essenze – jéééééééé a ta má taky miminka :o)). Tady jsme to ještě nečekaly, protože Essenza byla večer otevřená s bídou na půl prstu, ale prostě ráno tam miminka byla :o). Tak tedy popořadě:

Essenza porodila krémová čtyřčátka, 2 kluky a 2 holčiny, jedna byla bohužel mrtvá a ta druhá je opravdu maličká a slaboučká a zřejmě to nezvládne, vrh G3.

Bukvice se vytáhla a porodila 2 saténové holčičky (1 jednu šimličku a 1 červenou) a 2 kluky (1 šimlíčka a 1 červeného) – vrh H3.

A nakonec Defína, protože její miminka byla při ranním krmení úplně mokrá, ta musela akorát dorodit, tak ta porodila 3 tmavooké sněhuláčky, bohužel 2 holčiny mají zase zálomek (je to opakované spojení, opakovaně tam zálomek vylezl, příště jí zkusíme s někým úplně jiným a budeme zvědavé na výsledek), klučík je bez zálomku - vrh CH3.

Teď ještě očekáváme miminka od Gany, které se od nás asi nechce „o))), už 2x byla prodaná a pokaždé zůstala doma :o). Poprvé porodila dýl než jsme očekávaly a když dorazil kupec z Polska, ona ještě kojila :o). Podruhé teď měla odjet do Brazílie s tím, že jsme vyhověly prosbě kupujícího a Ganu jsme ještě u nás nechaly nakrýt. No ale jelikož se pak to papírování o něco protáhlo, tak už jsme Ganu ve vyšším stádiu březosti odmítly pustit a ještě letecky a ještě takovou dálku :o). Takže uvidíme s čím se předvede ona. Další březule je Watanaya, pak se už také začíná otevírat Mamba, tam budeme určitě v hodně velké pohotovosti a nakonec by to měla uzavřít skiňulka Tachenová. Pak bude od miminek na chvíli pokoj. Ale jen na chvíli, protože spoustě holek se blíží rok a musí mastit ke klukům :o).  Už to máme naplánované, takže se můžete spolu s námi těšit jak na čistě bílá miminka, tak snad i na nějaké saténky.


2.11.2012 - v Polsku na výstavě v Gliwicích bodovala naše odchovankyně Marsyas I´m White, která si vedla přímo úžasně, získala Certificate for junior champion, Best of breed, Best sow in breed, 1. BEST IN SHOW BABY !!!!  . Na nedávné výstavě v Katowicích - I. BIS baby + II. BIS baby - III. SUPER BIS !!!!!
Velká gratulace Ewelin, congrats Ewelin!


1.11.2012 – minulý víkend jsme si vyrazily na výstavu do Bohuňovic. Takové dálky běžně nejezdíme, v předpovědi sníh, mráz, náledí..., ale prostě „vyšší cíle“ :o)  a domluva, že do Bohuňovic přivezeme naše odchovy co dál putovaly do Polska a na Slovensko rozhodly, že se jelo :o). Jako na potvoru přestalo spolupracovat auto, a tak jsme poprvé jely na výstavu vlakem a vlastně poprvé (i spolu s morčáky) se svezly Pendolínem :o). Sice to nebylo tak špatné, ale přeci jenom auto je auto a příště raději už jenom na 4 kolech :o). Klobouk dolů před těmi, co takhle cestují na většinu výstav. První dojmy z výstavy raději popisovat nebudeme :o))), teď zpětně, doma v teplíčku, už zbylo jen to dobré :o), a hlavně vše tuplovaně přebylo koupáníčko a večerní mejdlo na ubytovně se super partou!, ale..... prostě raději k morčákům... Na to, že jsme s sebou opět vezly téměř samou omladinu a že holky juniorky nám pěkně zhubly (prostě to nejhorší období, kdy už tráva není a oni stojí nad hromadou zeleniny, ani se jí netknou a řvou, kdy donesem tu trávu... :-D), tak vlastně docela slušný.
SobotaMarsyas Tiger Tees z přepsaných 98,5 bodu nakonec krásných 98 bodů :o) a Marsyas Chursin97,5 bodu byli Nejlepší krátkosrstý pár výstavy, Marsyas Ellijah s 97,5 body 3. nejlepší krátkosrsté junior, 3. nejlepší hladké junior a spolu s Marsyas Yolyenne Gerrasi (97 bodů) vytvořili 3. nejlepší krátkosrstý pár. Marsyas Brooklyn s 97,5 byla 2. nejlepší krátkosrsté junior a 2. nejlepší hladké junior. Ve skinících zabodoval jediný náš zástupce a to chudák ještě dostal půl bodu srážku za moc zastřihnutý drápek, ze kterého mu ještě kapala krev :o(, to je tak, když doma na tu přípravu není čas...., tak Oreste s 96,5 bodu byl 2. nejlepší skinny baby. Bodíky ostatních v sekci výstavy.
Neděle - Tygr (Marsyas Tiger Tees) 97,5 bodu a Marsyas Chursin s 97,5 body 2. nejlepší krátkosrstý pár, Chursin ještě 2. nejlepší hladké adult. Marsyas Ellijah s 97 body 3. nejlepší hladké junior a 3. nejlepší krátkosrsté junior a společně s Yolynkou (97 bodů) vytvořili 3. nejlepší krátkosrstý pár. Oreste (96,5) si o maličko polepšil a stal se Nejlepším bezsrstým baby a 3. nejlepším bezsrstým morčetem.
 Jednotivé body opět v sekci výstavy.
24.10.2012 – Konečně se dostáváme k pár informacím ohledně exportu našich 20 morčátek (a 4 teddíčků od Dany z Brusinky) do Brazílie. Po asi 3 měsíční rezervaci v pondělí konečně odletěli :o). Nejhorší na celé akci bylo samozřejmě papírování, protože Brazílie je (dle všech starajících se o technickou stránku věci i všech, kteří nám pomáhali dát dohromady zdravotní dokumentaci) snad nejbyrokratičtější zemí ze všech. A opravdu to stálo za to :o))). Sladit vše tak, aby to vyhovovalo oběma stranám, opravdu nebylo jednoduché. Už tolikrát se nám to chtělo všechno zrušit a vykašlat se na to, ale zas vložená důvěra ze strany brazilských chovatelů nás nutila celou akci dotáhnout až do konce. A povedlo se! Nejen že v pondělí odpoledne prťavci odletěli z pražského letiště, kde jsme tedy byli za atrakci :o))), na morčátka se tam chodili dívat zaměstnanci ze širokého okolí, obzvláště skiníčky viděli poprvé v životě a moc se jim líbili, ale hlavně (a o to šlo především) že v pořádku a bez žádných komplikací přistáli včera ve večerních hodinách na letišti v Brazílii. Máme velikou radost, že všechno dobře dopadlo, a hlavně, že brazilští chovatelé jsou spokojení a z morčátek nadšení.


Pozn.: Naši skinníci a saténci jsou PRVNÍ v Brazílii :o)


Tady pár fotek z celé akce:


A pár fotek morčátek:

22.10.2012 - Včera se konala výstava v Brně, my jsme se nezúčastnily, ale spousta našich odchovů ano.
Marsyas Felicita (v chs Z Bosonoh) - 96b., Marsyas Florence (v chs Z Fantazie) - 96,5b. , Marsyas Gieree (v chs Marmon) - 95,5b. - všechny skinny holky si vedly moc dobře a získaly každá kartičku do své sbírky :o) Felicitka již 1. na grandšampiona, Florence svojí 1. kartičku a Gieree již 2. kartičku. A ještě nás za hlaďáky reprezentoval Marsyas Just Fortune (v chs Isobell), který získal 95,5b a svojí 4. kartičku.

Dále se zůčastnil Marsyas Orsini (v chs Black Ghost), který obdržel 97b a 3. kartičku., rovnou přidal moc pěkné ocenění 3. nejlepší skinny výstavy.

 

Všem moc děkujeme za reprezentaci a ještě navíc Pétě za fotku :o)

20.10.2012 - O víkendu jsme se poprvé zúčastnili výstavy v Litoměřicích. Nechat si ujít 2 kartičky v jeden den, to by přece nešlo. :o)))) Jednalo se totiž o duo výstavu, kde morčata prošla nejdříve rukama Denisy Vítkové a v druhém kole Evy Dýnkové za hladké a u skinníků se posuzování ujaly Andrea Kroftová a Denisa Vítková. Z udělených bohů se dělal průměr a na základě výsledku se teprve mohlo bojovat o pořadí. Ráno jsme cestou rozhodnutí, jet do Litoměřic, litovaly, protože cesta byla strašnáá - tma, šílená mlha a mokrá vozovka, což opravdu není ta nejlepší kombinace. Ale dojely jsme v pořádku, takže nakonec dobrý :o) Jen při rozdělování morčat do výstavních klecí jsme zjistily, že Witali bohužel zůstal doma, i když nakonec jsme usoudily, že to možná ani tak nevadilo, protože posuzování bylo přísné a ti červení prostě potřebují čas. S sebou jsme vezly převážně omladinu, takže na bodech to bylo znát. Mlaďoši dostali srážky za baby srst a jelikož přesrsťují, tak i za nerovnoměrnou a nekompaktní barvu. Mile nás překvapila malá Micina (Marsyas U Love Me), která i přes tento handicap získala krásných 97 a 96,5 bodu a přidala rovnou 2 ocenění - 2. nejlepší krátkosrsté baby a 2. nejlepší hladké baby. Dalším překvapením pro nás byla Čuri (Marsyas Chursin), která v mládí podstoupila léčbu ATB a díky tomu se jí zastavil? zpomalil? růst, a proto jsme jí na výstavy nebraly. Jelikož to nebylo genetické, tak šla plnit mateřské povinnosti a po miminku (měla jedináčka :o)))) ) se tak krásně dodělala, že byla škoda ji nevzít a vyplatilo se :o) Získala 97,5 a 97 bodu a také 2 ocenění 2. nejlepší krátkosrsté adult a 2. nejlepší hladké adult. V juniorech zabodoval Elijáš (Marsyas Ellijah), který si vysloužil se svým bodovým ohodnocením 97 a 97 bodů ocenění 2. nejlepší hladké junior. Body ostatních v sekci výstavy.

17.10.2012 - A jako poslední v nejbližší době z našich skinniček porodila Barča pruhovaná 5 černo-bílků :o) Všechno zvládla krásně sama a my už přišly k suchým skinníčkům :o) Máme 3 holčičky a 2 kluky :o) Více v odchovech.

17.10.2010 - Dnes jsme nechaly uspat Felixe. Doplatil na svou povahu útěkáře za samičkami, když přeskočil do vedlejšího boxu k Žartovi a "jeho" holkám. Samozřejmě nejhorší a největší tržné rány, které od Žarta obdržel, se po pár dnech začaly celkem hojit. Nejhorší a nejzákeřnější jsou takové ty nenápadné, které nadělaly asi velkou neplechu. I přes léčbu ATB se jeho stav stále zhoršoval, a proto jsme ho nenechaly už dále trápit. Budeš nám chybět Felixi.

15.10.2012 - Dnes jsme se dočkali dalších černoušků, tentokrát od Blacky a to v podobě 3 holčiček :o) Jedna společná zde a jednotlivě v odchovech.

10.10.2012 – Konečně jsme se dočkaly! Dosinu už jsme hlídaly skoro ve dne i v noci, protože měla bříško opravdu maximalistické :o) a bály jsem se, jestli se vůbec ohne k právě se rodícímu miminku, ale v pohodě. Vše zvládala na jedničku a na svět přivedla 4 černoušky, i když vypadala rozhodně na víc :o). Jednotlivě v odchovech a tedy jedna společná.8.10.2012 – Ač jsme si myslely, že jako první porodí Dosinka, byla dřív otevřená, byla víc otevřená, panděro měla skoro jednou takové…, tak ne, dnešního dne porodila Princezna překrásná čtyřčátka. Máme 3 krémáčky (1 holčička a 2 kluci) a 1 bílého úžasně kulatohlavého klučinu. Tady jedna společná a jednotlivě v odchovech.3.10.2012 – dnešního dne přinášíme smutnou zprávu. Bez jakýchkoli příčin nemoci či něčeho podobného v podvečerních hodinách zemřela Evoletka. Ráno klasicky stála a loudila na boxu, kdy už dostane hromadu čerstvé travičky, ještě odpoledne loudila…. při večerním krmení tam ležela vedle Wilíka mrtvá :o(. Budeš nám chybět holčičko!

29.9.2012 - Konečně se nám narodila mimča po Soraye a Magicovi :) Máme 5 kuliček, z toho 4 holčičky a 1 kluka, 3 saténky a 2 "normální" hlaďáčky. Více info zde.

19.9.2012 - O víkendu 15. a 16.9. proběhly 2 výstavy v Chotěboři, ač jsme se nezúčastnili osobně, tak nám naši odchovanci se svými novými majiteli udělali velikou radost :) Vystavovala se 4 "naše" morčátka a všichni si odnesli domů i ocenění! :)

Marsyas Nugget Surprise v chs Festa Forte
97,5b. 2. nejlepší hladké morče (sobota) a 97b. Nejlepší hladké morče, Nejlepší krátkosrsté morče adult (neděle)


Marsyas Orsini v chs Black Ghost
98b. a 97,5b. a po oba dny ocenění 2. nejlepší skinny baby

Marsyas Just Fortune v chs Isobell
96b. a 95b. a ocenění 2. nejlepší hladké morče (neděle)

Marsyas Gieree v chs Marmon
97b. a ocenění 3. nejlepší skinny baby (sobota)

Moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naši chovatelské stanice :)

12.9.2012 – celý víkend jsme strávily v Lounech, kde se konala 8. a 9. výstava morčat při výstavě „Člověk v přírodě“ . Výstava to byla moc pěkná, všude spousta stánků, všelijakých lákadel, kolotočů, kytiček :o))) (máme 2 nové úlovky) včetně různých akcí, kdy jsme shlédly výcvik dravců (moc pěkné), ukázky agility, ukázky obran, vystoupení mažoretek a různá dětská taneční vystoupení. Prostě bylo na co koukat, co dělat a bohužel i za co utrácet :o).

Morčáci si opět vedli moc dobře, zase si vyhráli něco málo na zub a nějaké to ocenění, takže spokojenost na všech frontách, až na tu peněženku tedy :o).

Výsledky sobota: Marsyas Ellijah – Nejlepší hladké baby, spolu s Yolynkou vytvořili Nejlepší pár standardu A. Marsyas Brooklyn – Nejlepší krátkosrsté junior, Nejlepší hladké junior, Marsyas Yolyenne Gerasi – 2. hladké junior, spolu s Elijášem Nejlepší pár st. A, Marsyas Yasmine Gieree – 3. nejlepší hladké junior. Marsyas Yozzefine – Nejlepší satén a 3. nejlepší hladké adult. Bodíky jednotlivě v sekci výstavy.

Výsledky neděle: Marsyas Ellijah – Nejlepší krátkosrsté baby, Nejlepší hladké baby, spolu s Yoly opět Nejlepší pár výstavy. Marsyas Yasmine Gieree2. nejlepší hladký junior, Marsyas Renesmé3. nejlepší hladký junior. A jednotlivé body zase v sekci výstavy.

Po sobotní výstavě jsme se ještě zastavily v Praze pomoci s umístěním některých morčáků od Dany a tím pádem i pro náš další přírůstek, takže nově máme doma ještě černou krásku Mambu, která snad obohatí náš chov jak u skinny, tak u červených.

Obou výstav se zúčastnily také některé naše odchovy, po oba dva dny se Marsyas Espirit stal 3. nejlepším hladkým baby a skvěle si vedl i Sanami Cute. Oba kluci si již dojeli Šampiona ČR a my děkujeme za péči a reprezentaci. Dojetím šampionů u kluků jsme zaokrouhlily počet morčošampionů pocházejících z naší chovatelské stanice na rovných 40!

7.9.2012 - Těsně den před začátkem nového měsíce (31.8.) porodila Rachel 3 holčičky. Den předem byla otevřená sotva na prst a v pátek jsme přišly už k suchým prckům. :) Takhle pohodové, kdyby byly všechny porody. Tady pár společných fotek a v odchovech holky jednotlivě. Tímto zakončujeme 3. abecedu.

O víkendu se chystáme na výstavu v Lounech, odkud odejdou 4 naši odchovanci do nových domovů a k nám taky nějaký ten pokládek přibude :)

26.8.2012 – včera jsme se zúčastnily 1. Výstavy morčat v Žitenicích. Výstava byla spojená s výstavou králíků, slepic a holubů, takže taková ta malá a příjemná vesnická výstava. Morčíkům se vedlo opět moc dobře, Yasmína se už potřetí stala Best in show (BIS), k tomu se stala Nejlepším krátkosrstým morčetem a Nejlepším hladkým morčetem. Yolyenne byla 2. Nejlepším krátkosrstým a 2. Nejlepším hladkým morčetem výstavy , Brooklyn byla 3. Nejlepší hladké, Ellijah 4. Nejlepší hladké. Top Secret a Ellijah se stali 3. Nejlepším krátkosrstým párem. Bodíky jednotlivých morčáků v sekci výstavy.

Výstavy v Žitenicích se zúčastnili i naši odchovanci Marsyas Esprit (97,5 bodu) a přidal ocenění 5. nejlepší hladké, Marsyas Lorenzo (96 bodů), Marsyas Sanami Cute (96 bodu) a premiérově i Marsyas Just Fortune (96,5 bodu). Kluci si vedli moc dobře, takže posíláme velkou gratulaci!

23.8.2012 – máme novou posilu do bílých t.o.  Chursína porodila překásnou bílou holčičku. Porod nebyl úplně jednoduchý, Chursína malou nemohla vytlačit (ti jedináčkové prostě nejsou to pravé ořechové), takže jsme poprvé tahaly mimčo z maminy za zuby ven, ale povedlo se a ještě že tak!!!! Malá Yumička je prostě nádherná!

23.8.2012 – a ještě doplňujeme výsledky ze Speciální výstavy morčat, která se konala již tradičně v Toulcově dvoře v Praze, letos ve dnech 16.8. – 19.8.2012. Podle Speciálky si asi brzo začneme plánovat dovolenou, protože již tradičně bylo vedro na padnutí, avšak kamenné zdi Toulcova dvora morčáky nijak neohrozí. Tam je fajn. Fajn byly nakonec i výsledky našich, no posuďte sami: Nejlepší kolekce výstavy (kolekce se zadávaly z krátkosrstých i dlouhosrstých dohromady) a to nás opravdu MOC těší, protože to už není úspěch jednoho jediného morčete, ale hned čtyř dohromady, kteří prošli tak přísným posouzením jako bylo letos. Nejlepší kolekci tvořili M. Yasmine Gieree, M. Yenefer Grace, M. Brooklyn a M. Sebastiano Bianco. Krémáci ve složení M. Yolyenne Gerrasi, M. Renesmé, M. Top Secret a M. Ellijah „urvali“ 2. Nejlepší chovatelskou skupinu, a ta i když se zadávala v krátkosrstých i dlouhosrstých zvlášť, tak opět jsme MOC spokojené, protože na to jaké body letos krémáci od posuzovatele Thomase Brunnera dostávali, tak prostě super!!! M. Renesmé obhájila předloňský titul Nejlepší hladké krémové morče ( předloni ho získala Rachel a vloni nám tento titul utekl v rozstřelu) a letos navíc M. Yasmine Gieree přidala titul Nejlepší hladké bílé č.o. morče. Holky juniorky si pak „rozebraly“ ocenění Nejlepší krátkosrstý junior, 2. nejlepší krátkosrstý junior a 3. nejlepší krátkosrstý junior a stejně tak i v hladkých Nejlepší hladký junior, 2. nejlepší hladký junior, 3. nejlepší hladký junior. M. Brooklyn a M. Sebastiano Bianco přidali ocenění 4. nejlepší krátkosrstý pár výstavy. Jednotlivé bodíky v sekci výstavy.

A protože Dana potřebovala alespoň trošičku zredukovat chovná zvířata, tak jsme si ze Speciálky dovezly šimličku (po našem odchovanci M. Burito) - Bukvici Brusinku. Miminka měla před rokem, takže hned šla dělat společnici Radarovi. Fááákt se nezlobil :o))).

Aktualizace plánovaných odchovů.

22.8.2010 - Konečně porodila Gerda. Máme 5 červeno-bílých naháčků :) Více zde.

17.8.2012 – přinášíme  zase pár novinek, aby to tu tolik nevázlo... Nejčerstvější novinkou je naše účast na Speciální výstavě morčat v Praze. Výsledky ještě známé nejsou, ale tak bodíky našich víme, takže alespoň ty můžeme uvést. Celkově je to zatím pěkný „masakr“ :o))), na který čeští chovatelé nejsou zvyklí! Ze 70 hlaďáků získalo kartičku jen 20 zvířat, z 21 krémáků pouze 2!!! Dle dalších hlášek, osobně už jsme přítomny nebyly, prý z tedíků nedostal kartičku nikdo.... 
K výsledkům našich: velkým rozčarováním pro nás bylo odebrání půl bodu u Yasmíny, která získala 97,5 bodu. Pan rozhodčí doposoudil všechny hladké bílé č.o., bílé t.o., černé a najednou si znovu nechal přinést Yasmínu, že má moc bodů, že jí chce ještě vidět. No samozřejmě jí půl bodu odebral... Prostě.....!!! Zbytečné cokoli dodávat...!!! Jinak ale myslíme, že naši ostudu neudělali, až na saténky :o), že si všichni vedli celkem slušně a že při tak přísném bodování celkem obstáli. Bílí -Marsyas Yasmine Gieree 97 bodů, Marsyas Yennefer Grece 96,5 bodů, Marsyas Brooklyn 96 bodů, Marsyas Sebastiano Bianco 95 bodů, krémáci – v krémových byli zadány pouze 2 čekatelské kartičky a obě patřily našim holkám – Marsyas Renesmé – 97 bodů, Marsyas Yolyenne Gerrasi 96 bodů, Marsyas Top Secret 94 bodů, Marsyas Ellijah 94 bodů. Saténky tedy dostaly nafrak, sám pan rozhodčí říkal, že satén je po porodu téměř nevystavitelný (to nevěděl, že holky jsou po 2 porodech) a bohužel naší chybou bylo přidání domečků do nově utvořené skupinky, o které si holky úplně orvaly chlupy na zádech, za což byly pořádně penalizovány, takže skončily s 92 body.

Další novinkou je porod Nefertity. Ráno při balení morčáků na výstavu jsme zjistily, že Nefertity rodí. Jak jinak – málo času, zmatek a chaos a tudíž problém!!! Mimino šlo nohama napřed a ne a ne ven :o(. Za naší asistence se to nějak podařilo, další 2 miminka už se bohužel narodila mrtvá :o(. Škoda! Ale malý satének Witali se má čile k světu a podívat se na něj můžete zde.

A poslední novinkou je, že v neděli v brzkých ranních hodinách porodila Vanilka. O půlnoci nic a ráno tam bylo 5! prcíčků. Proč by měla jedno či dvě... ona, která má jeden cecík... A ještě samé holky – 4 krémové a 1 bílá. Vrh, za který bychom jindy daly cokoli :o). Jedna holčička tedy byla maliličká, pouze 49g vážící, ta po 1 dni zemřela, což se dalo předpokládat,  bohužel jsme pak přišly ještě o další holčičku, sice domněnka, ale asi naše chyba. Zkusily jsme Vanilku dát dohromady s jinou kojící samicí, no a holky šly po chviličce proti sobě, mrchy jedny :o), začaly se prát a jednoho z prcků přišláply. Sice mimčo v tu chvíli nejevilo žádné známky jakkoli naznačující problém, ale myslíme si, že to byla právě tato holčina. Jinak ostatní se zdají být v pořádku, Vanilka statečně kojí, my statečně nosíme x krát denně travičku, aby mohli prckové zobkat a zobkat a nebyli závislí jen na mamině. Tak uvidíme, jak to všechno dopadne. Na miminka se můžete podívat zde.

3.8.2012 – a máme tu nový vrh, vrh po Glorii a Ice Qutiem. Pro nás vrh plný očekávání, protože z tohoto vrhu jsme si chtěly nechat samečka (jako už z vrhu po švédské samičce Defince a švédském samečkovi Ice Qutiem, kde se to bohužel nepodařilo), ale tentokráte to vyšlo!!! Jupííííííí! Takže konečně máme kluka nepříbuzného na všechny naše samičky, vyjma Ťopinky tedy, která je z prvního vrhu po Glorii. Samičku Glorii jsme si vybraly jako výměnu za naší Celine Blanche, a to hlavně kvůli jejímu rodokmenu, který jak se zdá, přináší své ovoce, protože miminka jsou super. A ještě  bonbonek- miminka jsou 4, 3 kluci a 1 holčička, která je bílá tmavooká, takže u Glorie se  potvrdila vloha pro tmavé oko :o). Jednotlivě v odchovech.

1.8.2012 – a máme tu zase pár novinek :o). Vezmeme to od těch nejnovějších, čímž bychom Vám rády představily moc povedený vrh naší saténové krásky Rykiely, která v pondělí porodila paterčátka. Bohužel jedno z miminek bylo mrtvé, jak jinak než krémová saténová holčička :o(.Ostatní se naštěstí  mají čile k světu, máme 2 buff holčičky a 2 krémové kluky. A ač nebylo v plánu, že by zůstal kluk, tak pucka na foto vpravo prostě zatím nelze prodat :o), to je HLAVA!!  :o) Jednotlivě v odchovech.

Další novinky jsou již ryze výstavní.  Ač k velké nevoli ostatních členů naší rodiny, protože budujeme a přistavujeme podkroví,  tak i přesto jsme se zúčastnily zase dvou výstav, zas jeden zcela výstavní  a tudíž dost náročný víkend :o). V sobotu Horšovský Týn, v neděli Červený Dvůr :o). Původní plán byl sice úplně jiný a to Velká Losenice (chtěly jsme si zopáknout loňské pašování morčat do hotelu :-D), ale díky  domluvě ohledně předání některých našich odchovanečků, jsme to nakonec přeplánovaly takto :o)).

Neděle – Červený Dvůr. Výstava se konala v nádherných prostorách bývalého Schwarzenberského zámečku, který dnes slouží jako Psychyatrická léčebna (chovatelé mohou být v klidu, zatím se léčí pouze  závislost  na alkoholu, drogách nebo automatech :-D). Máme to docela daleko, cestou jsme zvládly opět trošičku zabloudit (ať žijí objížďky, kdy najedou „zmizí“ směrovky kudy dál a navigace se chce mermocí pořád vracet :-D), ale nakonec jsme dorazily v pořádku a dokonce i včas :-D,  výstava se nám líbila, tak uvidíme, zda-li příští rok zopáknem. Výsledky morčáků opět krásné: Marsyas Ellijah – Nejlepší krátkosrsté baby, Marsyas Brooklyn – 2. Nejlepší krátkosrsté baby, Marsyas Yasmine Gieree – 3. Nejlepší krátkosrstý junior, Marsyas Beauty Sunset – 2. Nejlepší krátkosrstý adult.Výsledky ostatních a jednotlivé bodíky všech v sekci výstavy a jelikož nám stačil jeden jediný dojetý Šampion ČR u kteréhokoli z morčíků (touto výstavou si dojelo šampionát celkem 5 morčáků), splnila naše CHS stanice podmínky pro udělení titulu:

PLATINOVÁ CHOVATELSKÁ STANICE

Sobota - Horšovský Týn.  Obava z velkých veder se naštěstí nenaplnila, takže jsme za morčáky byly fakt rády. K výstavě v Horšáku patří již tradiční pouť a staročeský jarmark, který díky nabízenému množství dobrůtek nemá chybu, takže díky těmto lákadlům máme výstavu v Horšáku zařazenou mezi oblíbené :o)))Posuzování bylo vcelku rychlé, vyhlášení výsledků už ve 3 hodiny, výsledky víc než dobré, co víc si přát :o) Marsyas Brooklyn  - Nejlepší krátkosrsté baby, Marsyas  Esprit – 2. Nejlepší krátkosrsté baby (Spíďa po výstavě odcestoval k Evče a odteď bude působit v CHS Cavalletto), Marsyas Top Secret – Nejlepší krátkosrstý junior, Marsyas Yolyenne Gerassi – 2. Nejlepší krátkosrstý junior, Marsyas Beauty Sunset – 3. Nejlepší krátkosrstý adult. Výsledky ostatních a jednotlivé bodíky všech v sekci výstavy.

25.7.2012 – aby to nevypadalo, že se u nás jen rodí a chodí na výstavy :o)), tak přidáme něco z běžného života. Všechno není vždy jen „růžové“, což chov opravdu není, a třebas to zas někdy někomu pomůže... Je to pár dní, když při ranním krmení jsme si všimly, že Essenza je „divná“. Prostě nevypadávala z boxu po příchodu s trávou. To není normální :o)) Alespoň u našich morčat :o)). Běžně nechápeme, jak někteří chovatelé mají morčátka jen v plastových boxech ničím nezajištěná. To u nás prostě nejde :o)). A kdo zná naše zvířata, tak určitě potvrdí, že z hladu to být nemůže :o). Takže Essenza sice neseděla v koutku, ale prostě nevisela na boxu a nesnažila se urvat první stéblo trávy ještě z ruky pro sebe. Sice se pak pro trošičku trávy otočila a uždíbla, ale jak se chtěla pohnout, nešlo to... Pohladila jsem jí a ona jak se chtěla pohnout, tak úplně ochrnuté přední nohy, jen se snažila odstrkávat zadními :o(.Každý chovatel, co už si prošel nějakým tím problémem ví, že u morčí se musí začít okamžitě řešit, že na nějaké to okounění není čas. Essenze jsem okamžitě nacpala 5 ml se směskou vitamínů a s řiďoučkou rozdělanou smectou, protože jsme měly obavu, zda nejde o otravu. (Do teď samozřejmě nevíme, zda to otrava skutečně byla či zda šlo o tympanii - kamarádka Jarka teď tahala z tympanie 9!!! morčí a příznaky obdobné, či ještě úplně něco jiného. Všichni ostatní včetně březích samic či pár dnů starých mláďat byli totiž v pořádku...) Za hodinu znovu, ale to už Essenza bohužel seděla v koutku, kam se chuděra vždy sotva doplazila, přední nohy nepoužitelné, hlavu zabořenou v hoblinách ... Takže jsme přidaly rodicare + probiotika a co 2 hodiny jí dokrmovaly. Odpoledne jsme ještě dokoupily Hylak a krmily a krmily, jednou přidaly tenhle vitamín, podruhé zas tamten... Krmily jsme samozřejmě i v noci, a hurá!, Essenza se začala druhý den lepšit. I když nožky ještě nebyly úplně v pořádku, už se sem tam natáhla pro seno či travičku, kterou jsme jí samozřejmě po každém dokrmu nabídly čerstvou. K večeru už stála na nožičkách, přesto jsme ještě přikrmovaly ručně, další den už jen tak sporadicky, protože bylo vidět, že je jí evidentně líp a že žere!!! Takže hurá, Essenza je v pořádku!! a určitě je to díky tomu, že  jsme „to“ chytly hned v počátku a okamžitě řešily. Takže opravdu ani Vy při jakémkoli problému na nic nečekejte...

No a další věc, o které dnes napíšeme, je takový náš „chovatelský průšvih“ :o))). Máme nakrytou Vanilku! Ti kdo naše stránky sledují pravidelně, si jistě vzpomenou, že je to samička, která prodělala ošklivou operaci s dlouho se hojící ránou, což by nijak nevadilo, protože jsme společnými silami vše zvládly a Vani je po fyzické stránce absolutně v pořádku, ale tenkrát po té operaci si v rámci špatného hojení rány ukousla cecík :o(. Takže jsme u Vanilky  již neplánovaly, že by kdy měla miminka, šla do morčecího důchodu. Jiného názoru byl zřejmě Etienn, ze kterého se po návratu z posledního krytí stal pěkný útěkář, a Vanilku nám nakryl. Nejen že se dostal ze 40 cm vysokého boxu překrytého pletivem, ještě ke všemu (nevime jak) vyšplhal o patro výš, kde holky byly, no a nedávno jsme bohužel zjistily, že je Vanilka březí. Takže teď trneme, co bude... O porod se nebojíme, spíš pak, co udělá to mlíčko... Takže držte Vanilce palce s námi! Prostě uvidíme a budeme připravené jako vždy :o) a třebas zrovna bude nějaká další kojící mamina k dispozici..

12.7.2012 - Tak a máme tu další miminka, naše druhé geňáčky. No jo, zas nám to tu trošku vázne, tentokráte za to může dovča v Norsku :o)), ale operativně napravujeme a miminka Vám hned ukážeme ... Již ve čtvrtek porodila červená hlaďanda Virginia svoje první geňáčky a opět jsou moc povedení, tedy alespoň nám se líbí :o). Je to za toto léto již druhý pouze holčičí vrh (kéž by to ještě pár vrhů vydrželo :-D), ale bohužel 1 holčička byla mrtvá. Zbylé 3 holčiny se mají čile k světu, 2 jsou červeno-černé s troškou bílé a 1 holčina je červená s bílou ponožkou. Na ochutnávku jedna společná, jednotlivě v odchovech.

Konečně byla provedena aktualizace prodeje.

9.7.2012 – a pokračujeme v miminkovském nadělení :o)). O 2 dny déle nás napínala Barča „Okurkovic“ co že to v tom bříšku schovává a docela překvápko :o)))... těsně před polednem  na světlo světa vykoukla 4 morčátka, z toho 2 červená :o) (Žartíkovi se asi zalíbilo plodit červeňáčky :-D), 1 černý kluk a 1 agutí slečinka. Jednotlivě v odchovech a tady pospolu :o)

Teď nás ještě chvilku bude napínat Virginie a pak bude  s miminky na chvíli klid :o).
7.7.2012 – na sedmičkové datum si pro nás přichystala krásné překvapení v podobě 4 holčiček Yorica. No to se nepovedlo už hodně dlouho ... 4 holky!!! A ještě k tomu takové pěkňoučké :o). Barevně je to půl na půl po mamce i taťkovi, takže 2 krémulky a 2 sněhulajdy. Jedna společná tady v novinkách a jednotlivě se můžete podívat zde.

30.6. – 1.7.2012 jsme se zúčastnily 1. a 2. Kladenské výstavy morčat. Bylo to náročné, bylo to hoooodně náročné, ale stálo to za to!!! :o). Takové vedro jsme na výstavě ještě nezažily! Do oběda to ještě šlo, sluníčko se tak nesměle schovávalo za mraky, ale jakmile cca v poledne vykouklo a ukázalo svojí sílu, začalo být v plechové hale nedýchatelno :o(. Po domluvě s pořadatelkami jsme do přilehlých zděných místností nejprve začali odnášet skiníčky (v těch jejich plastoboxech se vzduch ani nehnul, většina z nich sálala jak horká kamínka :-D), později jsme z haly začali odnášet i ostatní morčátka, protože většina z nich už byla uslintaná až běda. Opravdu musíme pochválit pořadatelky, které byly opravdu připravené snad na vše, takže měly po ruce i rehydratační roztok, kterým jsme morčátka začaly napájet. Musíme říct, že sobotní výstava byla hodně o lidech, o lidskosti, o vzájemné pomoci - o pomoci hlavně těm našim chlupáčkům, takže díky tomu to všichni ve zdraví přestáli. Samozřejmě i nedělní atomosféra byla podobná, jen už jsme byli všichni více připraveni a poučeni…

V sobotu krátkosrsté posuzovala Petra Švarcová, dlouhosrsté a skiníčky Andrea Kroftová, v neděli si to prohodily :o). Nevíme přesně jak u dlouhých, ale co jsme mohly vidět u těch našich morčátek, tak obě posuzovatelky bodovaly téměř stejně, samozřejmě u někoho se bodíky trošku lišily, Petra bývá přísnější, ale nebylo to nějak markantní a dokonce se po oba dva dny dostalo do rozstřelu o BIS úplně stejné morčátko jak z dlouhosrstých, tak z krátkosrstých morčat!!! Skvělá souhra :o)!

A konečně k našim výsledkům… Morčákům se dařilo dobře, dalo by se říci hooodně dobře :o) Yasmína získala po oba dva dny BIS,  Nejlepší krátkosrsté morčete výstavy, Nejlepší krátkosrsté baby, Nejlepší hladké baby. Více v tabulce v sekci VÝSTAVY, protože toho bylo dost, tak ať to tu nezahltíme :o)

29.6.2012 – nějak se nám roztrhl pytel s miminky :o))).  Dnes po ránu nás čekalo červené překvapení v podobě 3 červených geňáčků, mimochodem naši první :o), zatím vypadají úžasně, krásné široké hlavičky, na jaké u červených nebýváme zvyklé (Žartíkovi geny asi zapracovaly, tak jak měly :o) ), pěkná červená, ušiska bez zálomků.... Máme 2 holky a 1 kluka, jednotlivě v odchovech.

Včera KONEČNĚ porodila Tauchenová. Porod byl zřejmě pozdě a nebo se „něco“ stalo uvnitř bříška.... nebylo to úplně v pořádku, 3 miminka jsou mrtvá (2 tedy ještě jednou lapla po dechu naprázdno, ale nepovedlo se nám je dále rozdýchat a oživit, 1 bylo mrtvé rovnou), plodovka i obaly už byly našedlé až nazelenalé..., no prostě radujem se z toho, že se Taušena zdá být v pořádku, žere a stará se a máme tedy 2 černé klučíky, ale prosím zatím na ně zbytečně nepište, raději počkáme než je začneme nabízet, zda jsou opravdu v pořádku. V odchovech po jednom :o)

Dále jsme přidaly miminka z vrhu N, nenarodily se přímo u nás, ale u pí Konečné po „naší“ Calypso alias Sandy. Na krytí holčiny jsme zapůjčily, ač samečky na krytí běžně nepůjčujeme, prostě výjimka potvrzující pravidlo :o), samečka Etienna a narodily se 2 kluci jako buci. Foto brzy dodáme....

27.6.2012 – představujeme Vám dnešní miminka po Gajdulce. Ač už od víkendu ve dne i v noci hlídáme Taušenu, která má už úplně neskutečné bříško, přibrala přes 650g, otevřená na prst, i víc, je od toho víkendu, už jen leží, protože chodit už pořádně ani nemůže chuděrka malá a pořád nic, tak Gana se s tím nepárala, včera večer otevřená s bídou na půl prstu a šup, dnes tam bylo 5 krásných krémových kulíšků. Spokojenost o to větší, že z toho jsou 4 holčičky :o). Vše zvládla sama a na jedničku a i když jsou 2 miminka o něco menší, tak snad vše bude v pořádku. Jednotlivě v odchovech, tady jedna společná.

23.6.2012 - Aktualizace prodeje.
21.6.2012 – novinky nám bohužel trošku váznou, no jo no, když se půlka týmu fláká na pláži u moře a druhá je na všechno sama :o))), tak hold to nejde tak pružně. Ale napravujeme, napravujeme…, vezmem to od nejnovějších až po ty nejstarší: Dnes, tedy 21.6.2011, Beauty porodila obří, 163g vážící, bílou saténovou holčičku Louisianu, na kterou se můžete mrknout zde.

17.6.2012 porodila Yozeffinka paterčátka. Máme 3 saténky – bílý saténový kluk, bílá saténová holčička a krémový saténový kluk, pak SG krémovou holčinu a SG bílého kluka. Jednotlivě v odchovech a tady jedna společná.

13.6.2012 porodila Fatima trojčátka – 2 šimlíčky kluk a holka, která bohužel po dni zemřela, a červeného kluka. Jednotlivě v odchovech a tady zase jedna společná.
31.5.2012 - dnes v ranních hodinách, 66. den březosti , porodila Guinevera krásná šesterčátka. Hned napoprvé takový ranec! :o) Ještě že jsme ale byly u porodu, přeci jenom při takovém počtu nevěděla, jestli má dřív čistit ta již narozená nebo rozbalovat ta právě porozená..... Společnými silami vše zvládnuto na jedničku, barevně to máme půl na půl, 3 krémáčci a 3 sněhuláčci, skrz pohlaví 2 kluci a 4 holčičky :o) Kulíšci jednotlivě v odchovech, tady jedna hromadná :o)

24.5.2012 – v úterý kolem sedmé ranní (ty naše holky si nějak oblíbily tento čas nebo co :-D) porodila Definka 3 překrásné, sněhově bílé a zároveň u nás premierově tmavooké kuličky v podobě dvou holčiček a 1 kluka. Opravdu náááádherný kluk byl pro nás na zakázku :o), jen pro příště musíme ty zakázky lépe specifikovat :o))), protože jsme Defíně zapomněly říct, že chceme nějakého pěkného kluka (s tím jejich nepříbuzným rodokmenem), ale bez zálomků!!! Ta potvora ho vyšperkovala hned dvěma :o). Škoda, přeškoda, protože ten prostě JE!! Miminka jednotlivě v odchovech, jedna společná zde:

21.5.2012 – v sobotu jsme se zúčastnily IV. Chebské výstavy morčat. Původně jsme do Chebu ani nechtěly jet, ale spoustě morčisek chyběla poslední kartička do šampiona, někteří z nich budou odjíždět do Holandska, takže jsme usoudily, že by to zas byla škoda, to nedojet, a tak jsme tedy jely :o). Výstava byla tradičně moc pěkně připravená, spousta cen, dokonce na závěr obdržel každý vystavovatel 600g pytlík krmení, krásné zázemí se spoustou dobrot i pro nás vystavovatele, prostě super! Ale k výsledkům, Šampiona ČR si tedy touto výstavou dojeli (zatím tedy samozřejmě jen splnili podmínky a o tituly musíme zažádat) Marsyas Sebastiano Bianco, Marsyas Top Secret, Marsyas Why Not, Marsyas Reneesmé a dále naši odchovanci Marsyas Luigi a Marsyas Nike (Katce moc gratulujeme!!!). K tomu přidaly krémáčci ocenění 2. nejlepší kolekce (první jim utekla jen o půl bodíku), bělásci by byli 3. nej kolekcí (ale při počtu 4 se nezadávalo :-D), Yasmínka byla 3. nejlepší hladké, Yollynka 4. nej hladké a Caravaggio 5. nej skinny a 3. nej bezsrsté baby. Jednotlivé bodíky v sekci výstavy.Jinak každým dnem očekáváme porod švédské bílé t.o. samičky Define Ice Under Cover Girl (domácky Defči). Termín má 23.5., ale u nás jak je vidno níže na ty tabulky každý kašle :-D, i když v možném rozmezí jsou holky vždycky, to zas jo :-D, tak snad vše proběhne tak jak má a cca týden po ní by měla rodit Guinevera. Otcem obou vrhů bude Qjůťa (Define Ice Qutie – bílý t.o. sameček), tak už se těšíme, co že nás to čeká za překvápko.... :o)

15.5.2012 - tak u nás prostě nikdo ty tabulky dodržovat nebude :o))). Nevadí :o), hlavně, že je vše v pořádku!!! Včera, tedy den po námi vypočítaném termínu, tentokráte ve večerních hodinách, porodila Essenza 2 nádherné krémové buřtíky vážící 127 g a 137 g - vrh H2. No kluci už skoro můžou jít do světa :o))), je to fakt neskutečný rozdíl oproti paterčátkům od Prizncezny. Jednotlivě se na kulíšky můžete podívat v odchovech a tady jedna společná:

14.5.2012 - Včera se k nám dostalo skvělé info, které vždycky potěší, od majitelky "naší" Marsyas Just Wictory. Zůčastnila se 8. Hanácké výstavy morčat v Olomouci a vybojovala si 97 bodů od Petry Švarcové. :o) A nejen to! Stala se Nejlepší krátkosrstý junior a Nejlepší hladké junior ! :o) Moc nás to potěšilo.

Posíláme gratulace na Slovensko a děkujeme za fotku :o)

12.5.2012 - A máme další naháčky - vrh G2 :o) Dnes ráno v cca půl 7, stejně jako Barča, porodila i Blacky :o) Máme 3 krásné černoušky. Hlavičky vypadají zatím velice slibně, tak doufáme, že se potatí :o)) Více zde.

10.5.2012 - Dnes nám konečně porodila Barunka :o) Máme krásná černo-bílá paterčátka ve složení 3 holek a 2 kluků :o) Více o nich se dozvíte zde - vrh F2.

2.5.2012 - Dne 29.4.2012 se konala 2. výstava morčat v Přerově, které se zúčastnila naše odchovankyně Marsyas Rafaela, která si od Andrey Kroftové vysloužila krásných 97 bodů
a stala se tak Nejlepším krátkosrstým baby a Nejlepším hladkým baby

Gratulujeme do Piccole e belli a děkujeme za fotku :)

20.4.2012 – A máme tu další miminka. Včera večer, den před námi naplánovaným termínem :o), porodila saténka Princezna (Marsyas Princess Satin Creme) překrásná paterčátka. Máme 4 krémáčky (3 kluky a 1 holčinu) a 1 bílou holčičku. Všichni budou mít gen pro saténovou srst a mrknout se na ně můžete zde. Tady jedna společná.

18.4.2012 - Konečně jsme se dokopaly zveřejnit náš boj o život Vanilky. Na postup léčby se můžete podívat tady.
12.4.2012 – 15.4.2012 jsme se zúčastnily  4denní výstavy při For Pets v Praze. Tak trošku jsme váhaly zda se přihlásit či nepřihlásit, ale nakonec jsme to daly. Důvodem byl opravdu silný hluk na loňské výstavě, klece byly hned vedle podia, kde neustále probíhaly nějaké akce, mikrofon tam řval mezi davy, za rohem agility a uštěkané borderky.... Tak letos tedy o hodně lepší! Agility nebyly, klece byly o kus dál a ani tolik akcí tam snad neprobíhalo. Kéž by to bylo alespoň stejné, ne-li lepší, i ty další ročníky. No a jak jsme dopadly? Celkově se nám tedy moc, spíš vůbec :o)), nepovedla výstavní příprava, kdy mlaďoši ještě dopřelínávají a protrháváním se z nich staly téměř dvoubarevňáci :o))). Taky si někteří prckové za to vysloužili disk či velmi nízké bodové hodnocení. Ale tak oni to doženou jindy :o)). Ve čtvrtek se nám nelíbilo posuzování a to ve smyslu jak může mít stejné dospělé morče, které se už téměř nemění, od stejného posuzovatele cca před 14 dny 97,5 bodů a teď bodů 95! Mile nás však po všechny 4 dny překvapilo posouzení naší červené Rozinky (Marsyas Ice Rose), protože u těch červených nebývají vyšší bodová ohodnocení, takže 97,5 bodů od Lenky Fuksové a 3. nejlepší krátkosrstý junior bomba! Ale i ostatní dny měla Rozinka moc pěkné body a to 96, 96 a 97 bodů. Krása! V sobotu zabodovali Sebík (Marsyas Sebastiano Bianco), který navzdory přísnému posuzování Petry Švarcové získal krásných 97,5 bodu a stal se Nejlepším hladkých morčetem, 2. nejlepším krátkosrstým baby a Nejlepším morčetem mladého vystavovatele a Marsyas Yorrica, která s 96,5 bodu byla 3. nejlepší krátkosrstý adult.  V neděli přidala Marsyas Beauty Sunset 3. nejlepší hladké a 3. nejlepší krátkosrstý adult. Výsledky ostatních zde.

Výstav se zúčastnili i některé naše odchovy, všem moc gratulujeme a děkujeme za skvělou péči i prezentaci.

Šampiona si těmito výstavami dojeli Magic Sight, Moulin Rouge, Ice Rose, Žart a Ice Qutie, ač stále jezdí jenom jako náhradník :o)). Dále dojely Yoricca, Yozzefine a Beauty Sunset grandšampiona. Většina dalších má skvěle našlápnuto a chybí jim poslední kartička.
Všem držíme palce!

13.3.2012 – dnes po ránu nás překvapila Rachel 2 kluky jako buky. Máme 114g vážícího krémáčka a 119g vážícího buffíčka. Kluci jsou nádherní, ostatně jako všechna miminka :o) a mrknout na ně můžete zde.

Do týdne ještě čekáme miminka po šampionce, krémové saténce, Princezně (Marsyas Princess Satin Creme), tak snad vše proběhne stejně v pohodě jako u Rachel a budeme se radovat z další jarní nadílky...

8.4.2012 - dnes při večerním krmení jsme zjistily, že Dosinka má v boxu 2 mimíšky :o)))), no, docela překvápko :o)))). Zatím jsme to ani neměly čas zveřejnit, ale poslední dny nás  velmi, a to opravdu velmi, vytěžovala Vanilka a tak se tak nějak vše točilo kolem ní a ani jsme neměly čas sledovat, že porod Dosiny se blíží mílový kroky. Termín měla zítra, ale zítra prý bude Velikonoční nadílka, a tak nám miminka nadělila už dnes. Máme tedy 2 holčičky, 1 černo – bílou a 1 černou s pár bílými chloupky na pravé zadní noze. Více zde - vrh C2.

Jinak dnes jsme zasvětily výstavní přípravě a fakt super :o))), Soraya je pěkně pokousaná, sice uši celé, ale na zadku má jeden štípanec vedle druhého a kusy vytrhané srsti a to jsou pohromadě 3 mlaďošky. Ženský sakramentský, někdy fakt děs a běs, a to jsme si myslely, že tohle soužití bude v klidu, no tak ne, no. Takže Soraya nejede a je to fakt škoda, protože ona je táááááááááááááák krásná. A holky krémový jsou jak melírovaný, takže to tentokráte bude „super“ hodnocení…. :o)), možná radši nikam nejezdit…… :o))

25.3.2012 - Včera se konala výstava v Bratislavě - Rodent Expo.
My osobně jsme se nezúčastnily, ale naší CHS reprezentovaly Marsyas Just Wictory, která získala 97,5!!! bodů a stala se tak Nejlepší krátkosrsté baby a Nejlepší anglické hladké (1.BOB) a dále ještě Marsyas Hero Queen, která získala 96,5 bodu a byla oceněna jako Nejlepší krátkosrstý junior  a 3. nejlepší anglické hladké


Foto (c) Cavia Andyland

Posuzování od pí. Švarcové bylo jistě přísné a o to víc nás úspěchy "našich" holek těší :o)
 Andree Sudimákové a Nice Bariakové gratulujeme :)))

9.3.2012 – Máme blondýnu!!!! :o) Včera porodila jedináčka naše Evoletka, viz vrh B2. Sice jsme se porodu tak trošku obávaly, protože jedináčka jsme očekávaly a právě naposledy u Evolety porod jedináčka nedopadl dobře. Evolet porodila přenádhernou saténovou holčičku, ale bohužel jsme jí našly již mrtvou. Takže tentokráte vše v pořádku a máme tedy 1, snad stejně krásnou, bílou SG holčičku.

5.3.2012 – pouhé 2 dny víkendu a tolik událostí... :o))) a pak že jsou víkendy k odpočinku. Asi jak kde :o)). Sobotu jsme věnovaly přípravě morčáků na výstavu, klasika, vše na poslední chvíli, ještě k tomu nám na sobotu vyšlo „kydání“, takže fakt o zábavu postaráno... Do toho jsme pořád kontrolovaly Gerdu, která byla otevřená na 2 prsty již několik dní a pořád se k ničemu neměla. Při čištění jsme samozřejmě zkontrolovaly i další březulky, Nefertity otevřená na půl prstu, Evoletka lehoulince povolená, takže holkám jsme větší pozornost nevěnovaly. K večeru jsme začaly s koupáním a začalo TO... Chursina zřejmě abces, tak konečně víme, proč nikdy nechtěla drbat pod krkem :o(, no ale docela velký, takže se pojede na veterinu... Ale tím pádem zůstala doma a to už jsme před týdnem měnily Top Secret za Guineveru, která neměla dorostlý nedobrovolný sestřih na zadku :o)) Takže co... dalšího mlaďocha či mlaďošku jsme brát nechtěly, tak že tedy necháme posoudit Qutíka.  Stejně jsme ho chtěly vzít na registraci, měsíční karanténa bez jakýchkoli příznaků, bobíky obou Švédů byly v pořádku, takže zkusíme bílá t.o. mimina, ale to alespoň jednoho z nich potřebujeme zaregistrovat, že... tak tedy jo, ještě večer jsme ho okoupaly :o))), protrhaly tedy až na výstavě, na to už jsme neměly sílu :o)), a zrovna když jdu pro Qutína, tak v morčatárně něco lehounce kvíkne. Mimino???!!!! Jasně že mimino! Zasloužilá mamina Nefertity se s přípravami na porod rozhodně nepárala a při našem intenzivním koupání, v klidu a sama porodila jedináčka (vypadala tedy rozhodně na víc) -  červeného klučíka Zephyra  a tím Nefertity úspěšně zakončila naši druhou abecedu. Hned druhý den další načala Gerda, ale nepředbíhejme....

Takže neděle a výstava,naše první letošní výstava, naše první výstava „TISCHSCHAU“ :o)  Cestu na Toulcák už dávno dobře známe, takže půlhodinová rezervička byla zbytečná, ale člověk nikdy neví, co se může stát, že... V 8 ráno jsme tedy byly na místě, našly si pro nás vyčleněný stůl a ubytovaly morčáky. No nevešly jsme se tedy :o)), budeme muset pořídit o něco menší boxíky, pokud se tento způsob výstav rozmůže, ale pro pořadatele rozhodně o moc méně starostí s přípravami, dovozem klecí, zajištěním podestýlky do klecí, krmení, sena a následného úklidu, takže proč ne! Systém a organizace super, každý stůl měl číslo a pod ním byla uvedena čísla jednotlivých morčidel, ta je měla zároveň nalepená na oušku, takže nosiči šli najisto! Jediné co nás na této výstavě trošku „mrzelo“ bylo, že se nezadávaly jednotlivé třídy v plemeni, když třebas hladkých bylo téměř 60!!!, takže opravdu velká konkurence, US teddy téměř 50 (ti se tedy rozmáhají :o) ). Ale tak zas se vyhlašovalo do 5. místa nakonec, to zas jo... No a jak jsme dopadly? Yorica byla v rozstřelu o Nejlepší hladké výstavy, skončila tedy jako druhá, ale paráda v takto početné konkurenci. Její sestra Yozefína byla Nejlepším saténovým morčetem výstavy. Všichni kartičky, pěkné body (jednotlivě v sekci výstavy), ALE (a jsme u našeho dalšího porodu) v době čekání na výsledky telefon... Naše Dominika, šíleně ubrečená, že Gerda rodí, že jí musela pomáhat, že je zatím venku jedno mimino, ale že si tím zničila svoje právě udělané (a nedodělané) gelové nehty :o)). Naše pocity a šílené scény nebudem více popisovat, Dominika to nakonec zvládla, pomohla celkem panikařící Gerdě porodit a tím zachránit 4 krásná miminka, takže tímto jí veřejně DĚKUJEME :o)) a tady Vám můžeme představit naše holátka čtyřčátka z vrhu A2.

28.2.2012 - Přidána nová chovná morčata.
 Holky - Marsyas Top Secret - krém, Marsyas Watanay - krém a Marsyas Soraya Carey - bílá č.o.  Kluci - Marsyas Why Not - bílý č.o., Marsyas United - krém, Marsyas U2 - krém satén :o)

26.2.2012 - Vrátili jsme se z hor, tak konečně jsou tu aktuality z domova :o) Za ten týden co jsme si užívali sněhových radovánek v Kitzbühelu se nám narodily 2 vrhy, ale nepředbíhejme… Těsně před odjezdem, čekaly jsme na něho až do půlnoci, k nám pomocí zvířecí přepravy dorazil náš nový skiníček – trikolorek 
Caravaggio z Fantazie. Ač už jsme si říkaly, že NIC!! dalšího se pořizovat nebude, tak prostě jemu se nedalo odolat :o)))  No posuďte sami….

+ ještě pár fotek Carouše s bráchou http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?tricous_caro

A jsme u miminek. Jako první porodila 19.2. překrásná trojčátka saténka Rykiel. Miminka jsou BOMBA a ještě větší BOMBA je, že to jsou všechno holky!!! U nás celkem neuvěřitelné :o))), poslední dobou prostě míváme převahu kluků. Takže spokojenost veliká. Jednotlivě fotky v odchovech.
No a jelikož se nám tyhle trojčátka líbí moc a moc, tak samozřejmě zůstanou doma :o)) (prosím, nemáte někdo typ na nějakou  nafukovací morčatárnu :o)?), ale díky tomu jsme se rozhodly uvolnit jiné 2 samičky a asi 2 samečky. Takže kdo má zájem, sledujte aktualizaci prodeje (ten kdo je v seznamu samozřejmě dostane přednostního mejlíka) a až se tu prokoušem horami prádla, bude to tam… 

Ve středu 22.2. porodila jednoho obřího kluka nahatice Tauchenová, bohužel byl nalezen mrtvý. Asi úděl většiny obřích jedináčků, že než je samička zvládne vytlačit ven, tak se udusí v porodních cestách. Škoda! Mamina je v pořádku, tak aspoň že tak!

Aktualizace prodeje.

31.1.2012 - Včera jsme si udělaly výlet půlnoční Prahou, zdravíme stejně „postižené“ :o)), a domů jsme si přivezly nové posily do chovu bílých, tentokráte bílé tmavooké krasavce až z dalekého Švédska. Za dopravu do Prahy děkujeme Peterovi a za morčátka Darrenovi (thank you Darren).


Zleva: Define Ice Qutie a Define Ice Under Cover Girl

27.1.2012 - Dnes konečně porodila i Gana a máme 3 krémáčky, 2 holčičky a kluka :o)) Více tady.

 19.12012 - triáda slavnostně zakončena :o)). Včera ve večerních hodinách, do třetice všeho dobrého (snad:o), ťuk, ťuk, ťuk), porodila i Beauty svoje prďolky. Tady jsme očekávaly menší nadílku a tak se i stalo, máme 2 malé, velké kulíšky - krémovou holčinu (120g) a bílého kluka (126g). Oba jsou úúúžasní, krásné hlavičky, obří ušiska... to jsme zvědavé, kam všechna ta morčátka dáme, protože nejraději by jsme si je nechaly všechny :o)))
Tady vrh W1.

 

Teď ještě aby v pořádku porodila Gana a pak už bude pauzička.

18.1.2012 - Včerejší vrh skinníků má už taky své fotky :o)) Máme 2 kluky, černého s bílou a aguti zlatého, a jednu holku v barvě černá s bílou. Více se dozvíte zde.

17.1.20112 - včera odpoledne porodila Kokoska svoje první miminka. Porod to nebyl úplně jednoduchý, březulkám a miminkům jsme šly dát odpolední ňaminu a koukáme, že Kokoska tlačí, tlačí a tlačí... a pořád nic! Už jsme vyzkoušely i jemné masírování bříška, Kokoska si mezi stahy lehala z jednoho boku na druhý, pak zase tlačila... zahrabala si v hoblinách, popoběhla a celé znovu. To jsme ještě u žádné samičky neviděly, jak si ta miminka zkoušela poposunout, aby šla lépe porodit. Skoro po půl hodince se konečně začalo dařit a Kokoska porodila první miminko, které se narodilo nožičkama napřed. I druhé se narodilo nožičkama napřed, ale nakonec jsme vše společnými silami zvládly na výbornou. Miminek je celkem 5, jak jinak než převaha kluků 4:1. Jeden z kluků je satének, ale všichni budou asi křížení se slony, protože taková ušiska jako má tento vrh se hned tak nevidí :o)). Na miminka se můžete podívat zde.

Proběhla aktualizace prodeje.

Dnes ještě kolem 20 hodiny začala rodit Barča Okurková a má 3 mimča, více info zítra.

8.1.2012 - Představujeme náš 1. novoroční vrh T1, dnes nad ránem se narodil neplánovaný vrh, kdy samička byla nakrytá již u původního chovatele, ale přestože je tak mlaďonká (5 měs.) zvládla porod na jedničku a porodila nám krááásňoučkou, světlonce krémovou holčičku :o))
7.1.2012 - Aktualizace prodeje - dáváme do prodeje prvních pár miminek z posledních 3 vrhů, ale časem přibudou ještě další, takže nezoufejte, i nějaká ta samička na prodej bude. Zatím vyčkáváme, váháme…,  uvidíme jak holky, ale i kluci, porostou a budou se vyvíjet. Všechno si nechat nemůžeme, takže budeme časem do prodeje přidávat další prťata. A právě z důvodu nedostatku místa jsme se rozhodly prodat i některé z chovných samců, jako první padla volba na Herakliona – máme po něm samičku z vrhu G (nádherná Guinevera) a přeci jenom některé společné předky v jeho PP jsou i u Vanilky (a tím pádem i v dalších našich samičkách), takže jeho jako prvního nabízíme k prodeji. O jeho úspěších a bodících od českých, ale i zahraničních posuzovatelů, se můžete podívat v sekci výstavy.
Marsyas Magic Sight přidán mezi chovné samce, není to vůbec žádný prcek :o)) Ve 2 měsících,  bez 10 dnů váží 575g :o)))
21.12.2011 - Všem přátelům, kamarádům i známým, všem návštěvníkům našich stránek, prostě všem dvounožcům ale samozřejmě i jejich čtyřnožcům přejeme krásné a pohodové vánoční svátky a všechno nej do nového roku.

2013 copyright © Chovatelská stanice MARSYAS