2012 / 2011 / 2010 / 2009

30.12.2011 - dnes nám spadl opravdu velký kámen ze srdce. Po obědě odjíždíme na Silvestrovskou párty a moc, moc, moc jsme si přály, aby holky porodily do našeho odjezdu, abychom věděly, že jsou ony i miminka v pořádku. Naše prosby byly vyslyšeny a dnes nad ránem obě porodily. Ještě ve 2 ráno jsme je kontrolovaly a nic a v půl osmé ráno se u Apokalypsy tulila 4 miminka a u Yozzefky 6!! ještě mokrých morčecích kuřátek. Obě holky porod zvládly naprosto skvěle a na jedničku s hvězdičkou. Miminka jsou úúúúžasná a podívat se na ně můžete zde a tady. A jedna společná.

Tak a teď už můžeme v klidu odjet...

27.12.2011 - první povánoční dárek nám přichystala Yoricca, která dnes nad ránem přivedla na svět krásná čtyřčátka. Máme 2 krémové kluky, 1 bílou holku a 1 bílého kluka. A to jsme včera večer při čištění Yoriccy výslovně domlouvaly, že chceme alespoň 3 holky :o)) Ty morčáci si prostě dělaj co chtěj, hrůza :o)) Ale mamča i mimča jsou v pořádku a to je hlavní. Tady jedna společná a na jednotlivá mimina se můžete podávat tady.

Dále každým dnem očekáváme porod Yozzefky i Apokalypsy, tak snad to bude stejně bezproblémové jako u Yoriny.

21.12.2011 - Všem přátelům, kamarádům i známým, všem návštěvníkům našich stránek, prostě všem dvounožcům ale samozřejmě i jejich čtyřnožcům přejeme krásné a pohodové vánoční svátky a všechno nej do nového roku.

19.12.2011 - A máme tu předvánoční nadílku. Barunka "Pruhovaná" nám dnes dopoledne porodila 4 prcky, hurááá, máme taky nějaké holky, a to slovy 2 a 2 kluky :o)) Více info tady.

17.12.2011 - Dnes nás bohužel, bez jakékoliv varování, opustil Pachama Jimi Blue :(
16.12.2011 - Dnes porodila Fatima 3 krásné kluky - 2 NS šimlíky (lysinka, bílá tečka na hlavě) a 1 červeného. Fatimka zvládla vše napoprvé úplně sama :o)) Můžete se na ně podívat zde.

12.12.2011 – v neděli se konala členská schůze, bohužel jsme se jí nemohly zúčastnit, Vánoční zájezd Německo-Švýcarsko-Francie byl naplánován a zaplacen už poněkud dříve, než byl zveřejněn termín schůze, ale od schůze byly naší chovatelské stanici
ofiko přiznánány tituly


STŘÍBRNÁ CHOVATELSKÁ STANICE
– splněno k 7.8.2011


Dále též titul:
 ZLATÁ CHOVATELSKÁ STANICE

– splněno
k 14.8.2011


Tedy podtrženo a sečteno, za necelé 2 roky od prvních miminek narozených v naší CHS jsme odchovaly už 15 šampionů! 
 Samozřejmě nás moc těší, že se v naší CHS rodí tak krásná a standardu odpovídající  morčátka, ale pevně též doufáme, že i zdravá, což však za tak krátkou dobu naší existence ještě nedokážeme posoudit, to samozřejmě ukáže čas...

11.12.2011 - 10.12. se konala výstava v Martine Naší chs reprezentovaly Marsyas Hero Queen s 95,5 body  a Marsyas Afrodite Lindermans s 96 body. Nika gratulujeme.
7.12.2011 - Dne 27.11. se v Nitře konala 1. kľubová špeciálna výstava Klubu chovateľov morčiat na Slovensku.  Nakonec nás docela mrzelo, že jsme na tuto výstavu nejely a nechaly jsme většinu z našich holek nakrýt. Určitě by nás moc zajímalo vidět posuzování a nechat si posoudit morčátka právě  těmito rozhodčími (Darren Fieldhause a Jens Lindgren). No ale měly jsme zde tedy alespoň nějaké naše zástupce -   mladičká Marsyas Hero Qeen (1,5 měsíce) získala krásných 96,5 bodu v pátek a 96  bodů v sobotu. Škoda disku Marsyas Afrodite Lidermans  za všenky, které si chovatelka zřejmě do chovu zanesla s nějakými novými morčátky. Dalším zástupcem byla Marsyas Celine Blanche, která získala 96,5 bodu a další den 95,5 bodu. Takže na Slovensko posíláme velké gratulace a jsme rády, že jak prcek, tak buffinka kartičkově obstály u rozhodčího, který jezdí posuzovat i do Anglie! Z výstavy v Nitře, výměnou právě za Celine, k nám putovala samička Gloria Cavia Secret, která je 100% anglické krve, je po rodičích z chovu Marka Ruberyho (posuzovatel a jeden z nejlepších anglických chovatelů nejen krémové barvy v Anglii). Za pomoc s dopravou, ubytováním a péčí moc děkujeme Jarce z CHS Rainbow a za mazlení Jáje a Terezce :o). Další dík patří Tomášovi z CHS Z Hasičárny, který Glorii od Jarky převzal na Olomoucké výstavě a odtud nám ji dopravil téměř až domů :o).
No a tím se dostáváme k Olomoucké výstavě. Takovou dálku běžně nejezdíme, zatím :o))), ale měly jsme tam zaregistrované místečko kvůli té poslední kartičce Beauty a tak už jsme to nechaly přihlášené. Beauty kartičku dostala v Lysé, putovala tudíž k Wiliamovi a jet místo ní měla Guinevera. Zkrátím to, stále ještě nebyla přesrstěná a tak volba padla na Rachel. Ta si v Olomouci vysloužila 98 bodů a ocenění 3. nejlepší hladké. Za dopravu Rachel tam i zpět opětovně děkujeme Tomášovi.
21.11.2011 – náročný víkend za námi. Ač už jsme se letos na žádnou výstavu nechystaly,  tak jsme si zase ale říkaly, že by nebylo špatné, kdyby si Beuaty dojela šampiona ještě před nástupem mateřských povinností :o). Chyběla jí poslední kartička... Původní plán byl, že by jsme ji poslaly do Olomouce či Prostějova, ale když se naskytla tato šance, tak jsme ji samozřejmě využily. No a jelikož nějak neumíme jet s jedním morčetem :o) a jinak téměř všechny samičky už jsme měly nakryté či kojící, tak jsme posbíraly „odpadlíky“, kteří už na výstavy ani jezdit neměli a vyrazily jsme. Beauty úkol získat poslední kartičku splnila, přidala k tomu i Nejlepší krátkosrstý junior, 2. nejlepší hladké a ohodnocení Nejlepší krátkosrsté morče mladého vystavovatele. Hodnocení bylo složitější, spojené za oba dva dny dohromady, takže více, spolu s výsledky všech ostatních, v infu z výstavy.
19.11.2011 - Dneska v noci porodila skinnička Blacky (Ultra Black Joy). Miminko má jenom jedno, ale je to moc pěkný černý sameček s obrovskýma plachtama a porodní váhou 138g. Více zde.
Tady jedna fotka pro porovnání velikostí s prckama z vrhu L (19 dní staří):

17.11.2011 - Včera večer porodila Essenza 3 krásné morčokuličky :o))). Máme 2 holčičky (satén krém a buff) a 1 kluka (satén buff), takže se nám narodila náhrada za Nugátka a už si ho nebudeme muset půjčovat :o))))) Satén buff je to pravé ořechové na bílou angličanku Elízu a "Capranisku" Kokosku :o)) Na miminka se můžete podávat zde.

15.11.2011 - Máme spoustu morčátek na prodej, více zde.

Ve čtvrtek 10.11.2011 porodila Evolet 1, bohužel již mrtvé, obří mimino (135g). Jak jinak než krááááásnou bílou červenookou saténovou holčičku :(
Hlavně že je alespoň Evoletka v pořádku :o)))

6.11.2011 - ve středu k nám na krycí misi dorazil zlaťoušek Nugátek, Ladě ještě jednou moc děkujeme za projevenou důvěru a za porušení pravidel, jak jsme již psaly 13.10, a to, že že se Nugát nepůjčuje :o)).
Harém má zaručen, tak doufám, že se mu u nás doma bude líbit a ukáže, že UMÍ!

1.11.2011 - pokračujeme v krasojízdě!!! :o)) Ač Dosia měla termín až zítra, rozhodla se nám prcky ukázat už teď. Ještě že tak, protože už skoro ani nemohla chodit, chuděrka. Dnes dopoledne tedy přivedla na svět hned 7!!! miminek. Je to úžasný, jak jsou ty mimča každé jiné :o)), na to jsme doposud nebyly zvyklé. Všichni jsou tedy v černé a bílé barvě, 2 s výstavním poměrem barev, pochopitelně převaha kluků, jak jinak, a to že dnes tedy veliká 6:1 :o)).
A tady jedna valná hromada:

30.10.2011 - A náš babyboom pokračuje i dnes ! Vanilka kolem 15 hod. přivedla na svět kouzelná čtyřčátka a udělala nám větší radost s pohlavím prcků - máme 3 holky (buff,krém,bílá č.o.) a 1 kluka (krém). Více se dozvíte zde.
31.10.2011 – A máme tu další vrh. Včera v noci, těsně před půlnocí, přivedla Princezna na svět nádherná paterčátka. Celý víkend jsme ji, Dosinu i Vanilku chodily kontrolovat a nic. Ještě ve 23.08 hod. se nic nedělo a pár minut po půlnoci jich tam bylo 5 :o))). Prostě nechtěla být rušena čumilama :o)). Původně miminek bylo 6, jeden bílý č.o. to bohužel nezvládnul, přestože byl perfektně očištěný i vybalený. Jinak mamina vše zvládla na jedničku, ač hned poprvé měla takovou nadílku. Máme tedy 3 kluky, prostě zase převaha kluků :o) a 2 holky. Barvičky jsou na výběr všechny – buff, bílá i krém. A tady malí úžasňáci:


 

27.10.2011 - Včera odstartovala náš baby boom porodem 3 prcků Virginie. Máme 2 holčičky (červená a NS šimlička) a 1 NS šimlíka kluka, ale roztomilouše největšího s tou úžasnou lysinkou přes celou hlavu. Šimlíčci budou na prodej.

15.10.2011 - Dneska nám Rachel konečně ukázala své pokládky - vrh CH1 - v podobě 4 prccků. Máme 2 holčičky a 2 kluky. Fotky jsou zatím jen hlaďáčků, 4. miminko /krémový kluk/ je rexík? To nevíme... Fotku dodáme co nejdřív...

Bohužel „rexík“ a maliličká krémulka to nezvládli :o(.

13.10.2011 – a máme tu naše další, nové plány, na které se už moc těšíme . Tedy spíš na ty výsledky... :o))) Včera nám bylo z VFU Brno potvrzeno už druhé NEGATIVNÍ  vyšetření bobanů našich Angličanů (druhé na základě doporučení, protože v poslední době toho u morčatářů řádí opravdu hodně a právě s importovanými zvířátky si chovatelé bohužel dovážejí nejen morčátka
:o( a velmi, velmi nerady by jsme si do chovu něco zanesly – takže opravdu měsíční karanténa a 2x, po 14-ti dnech, opakovaný rozbor bobků), no a jelikož jsou kluci po této stránce absolutně v pořádku, mohou být zařazeni do chovu.  Elíza samozřejmě také, ale ta si na svého ženicha musí ještě chviličku počkat. Jí jsme vybraly zlatého krasavce Nugátka (Marsyas Nugget Surprise), který dorazí po splnění plemenářských :o) úkolů v CHS Pod Stránskou skálou a bohuňovické výstavě.  Za projevenou důvěru už dopředu děkujeme majitelce paní Ladě Hofmannové z CHS Festa Forte, protože Nugátek není běžně nabízen ke krytí,  je to zcela výjimečně, prostě jen jedna ze dvou výjimek potvrzující pravidlo :o))), že se Nugát nepůjčuje!!! :o))) Nugát v sobě už anglické předky má, takže bude na co navázat a myslíme, že se máme na co těšit!!! Společnost jim bude dělat ještě Kokoska, která je komplet po dánských předcích a tady zase chceme navázat na druhou, dánskou, polovinu Nugátova PP. Kokoska má SG, Nugátek je saténový, tak snad vyleze i nějaký ten krémový satének. No a konečně ke klukům. Sir William je od včerejška s Yozzefinkou, sir Charles je u krémulí Yoriccy a Apokalypsy. Tak doufejme, že se zadaří a že bude se na co těšit! Jinak od 7.10.2011 jsou u sebe Fatima a Radar a od též od včerejška Barunka pruhovaná s Felixem, takže se ještě můžete společně s námi těšit na červeňáčky a černo-bílé naháčky pruháčky :o).

4.10.2011 – o víkendu jsme se zúčastnily výstavy ve Velvarech. Počasí krásné, výsledky také, co víc si přát :o))) . Takže zde jen umístění – Yozeffine se stala Nejlepším saténovým morčetem výstavy a Beauty  2. nejlepším saténem Jednotlivé bodíky v sekci výstavy.

Výstavy ve Velvarech se zúčasnili i naše odchovanci Lorenzo, který získal 95,5 bodu, Futuro, který získal hodných 95,5 bodu a Kimiara, která získala krásných 97,5 bodů a stala se 3.nejlepším hladkým a 2.nejlepším krátkosrstým morčetem. Kimiara se ziskem 5.čekatelské kartičky stává ŠAMPIONEM ČR. Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší CHS.

Na výstavě jsme ještě předaly 2 naše mimina, která dál putují až na Moravu, ale aby se počty trošku vyrovnaly :o))), tak jsme si zpět dovezly jednu skiničku, krásnou červeno-bílou Gerdu od Sněžné sovice.

 

Další důležitou a super novinkou je, že naši angličani jsou v pořádku, parazitologické testy vyšly u všech 3 morčáků negativně. Pro jistotu tedy ještě jednou zopakujeme a pak už je zapojíme do chovu.

 

No a poslední novinkou je krásná a pohodová nadílka Gany. V neděli večer ještě kde nic, tu nic a ráno v půl šesté při krmení se v boxíku u mamči tulila 3 krásná miminka, ještě k tomu utřený prach a vyluxováno :o))), prostě nebyla tam jediná kapička krve, placenta, nic. Mamča „usměvavá“, miminka spokojená. Krása, krása, krása! Takové kdyby byly všechny porody, vůbec by jsme se nezlobily. Mimča jsou tedy 3, 2 bílé holčičky a 1 krémový kluk. Všichni budou k prodeji.

 

25.9.2011 – jsou to cca 2 měsíce, co nás MVDr. Peter Supuka požádal o pár fotek našich saténových morčátek do časopisu Chovateľ, kde vychází  seriál na pokračování, jak jinak než o morčatech. V  zářijovém čísle vyšlo pokračování druhé, právě o saténech. Naši blýskavci jsou ty čtyři fotky dole: 

 

O víkendu se konaly 2 jednodenní výstavy v Chotěboři, kterých se zúčastnil i náš odchovanec Marsyas Nugget Surprise. V sobotu získal 96,5 bodu, v neděli 97 bodů a tím i 4. a 5.  čekatelskou kartičku, takže Nugátek je čerstvým a novopečeným šampionem. Gratulace posíláme na Moravu a Ladě děkujeme za skvělou reprezentaci.  

21.9.2011 – Tak a konečně se dostáváme k tomu, napsat pár informací o našich nových importech. Když začneme „od lesa“, tak s chovem hlaďáčků jsme začaly cca před 2 lety, po celkem krátké době jsme začaly s našimi prvními importy, ale pořád jsme cítily, že to není ono, že prostě NUTNĚ :o) potřebujeme toho pravého angličana!!! A tak se i konečně stalo… 11. září jsme si místo na výstavu do Loun odskočily na výstavu Real London a dovezly jsme si naše první, pravé a nefalšované, ANGLICKÉ hladké. Nebylo to samozřejmě vůbec jednoduché, jak s domluvou, tak s dopravou, spíš naopak, ale nakonec jsme to zvládly a MÁME JE!!! Jsou to morčátka anglické chovatelky Margaret Hooper, která jak v loňském, tak v letošním roce (více dopředu jsme to nesledovaly) poráží i takovou legendu jako je Margaret Tenner (CHS Palemoon), tak doufáme, že jsme vybraly dobře a že naši nováčci budou tou nejlepší devizou do našeho dalšího chovu. A tady už se představují:

Sir William

Sir Charles

Lady Elizabeth

19.9.2011 - Pořád máme na prodej 3 krásné kluky :o)) Červeného samečka Fire Walla, který se zdá být vhodný určitě do chovu, k registraci, zatím i k výstavám, dále pak mladého, černého skinníčka Eternala Flame, který je vhodný do chovu, k registraci, po uvážení i na výstavy - světlejší bříško. Potom ještě dospěláka Newtona JR, aguti zlatého samečka, který je zřejmě neplodný, tudíž vhodný na mazlíčka. Skinníci kluci jsou na sebe zvyklí, můžou jít do nového domova i společně, to samé i s Fire Wallem ;)

18.9.2011 – včera jsme se zúčastnily výstavy v Chebu. Za hlaďáčky jela Yoricca, Yozeffina, Apokalypsa, Beauty, Fatima a Heraklion, za skiníky Barunka, Žart a Felix. Hlaďáci opět nezklamali, získali krásné body a i nějaké to ocenění, které se tentokráte zadávalo „jen“ v jednotlivých plemenech, celkově krátkosrstí a dlouhosrstí se nezadávali. Nejlepší bodíky za naše tentokráte získala Beauty a to 98 bodů!!! a stala se Nejlepším hladkým baby. O bodík méně, čili 97 bodů, získala Yozeffine (tady se paní posuzovatelka pozastavila, jestli tu není nějaká změna :o), že tohle asi nebude bejbík :o)), no opravdu je a Yozeffinka má ve 4,5 měsících 970g). Yozeffina se stala 2. nejlepším hladkým baby. 3. nejlepším hladkým baby se stala její sestra Yoricca, která získala 96,5 bodu. Shodný počet bodů získala i Apokalypsa a Heraklion dostal 97 bodů. Všichni za tyto bodíky samozřejmě po kartičce a Heraklion si ziskem 5. čekatelské kartičky vysloužil titul Šampion ČR. Skiníčci si též každý vysloužil další kartičku za bodíky: Felix 95,5 bodu, Žart 95,5 bodu a Barunka 96 bodů.

Výstavy se zúčasnili i někteří naši odchovanci – Marsyas Kimiara, která získala krásných 98 bodů a stala se Nejlepším hladkým adultem. Marsyas Futuro 95 bodů a Marsyas Lorenzo 94,5 bodu (velká škoda toho půlbodíku!!!) Gratulujeme!

13.9.2011 – poslední dobou nám nějak vázne aktualizace, ale už napravujem… :o). 
 Jelikož jsme se nechaly ukecat a spolu s miminky nabízenými k prodeji jsme do Itálie pustily i pár chovných zvířat, konala se minulý víkend velká příprava a vymýšlení jak všechna morčátka v pohodě převézt, ještě ke všemu tak dalekou cestu … No dopadlo to dobře, z přítele žijícího v Čechách, který měl dopravu zajistit, se postupně klubal přítel žijící v Bratislavě :o) až se nakonec vyklubal Ital žijící na Slovensku, ale kaníkář!!!, ten svět je prostě neskutečně malý :o), který všechny morčáky v pořádku dovezl až do Itálie. A tady se můžete mrknout, jak jsme to vymyslely :o)

 

Místo výstavy v Lounech, jsme se zajely podívat na trošku vzdálenější výstavu (tedy jen jedna z nás, ta školou povinná si jela na školní výlet do Německa :o), no a samozřejmě jsme si dovezly nějaký nový „materiál“ :o) pro náš další chov. Ale na bližší info si budete muset ještě nějakou chviličku počkat.

Teď o víkendu se konala výstava v Banskej Bystrici, které se zúčasnila naše odchovankyně Afrodite Lindermans. Získala krásných 98 bodů a stala se Nejlepším anglickým hladkým morčetem, Nejlepším krátkosrstým baby a byla v rozstřelu o BIS celé výstavy, kde tedy podlehla krásné texličce od Kornelie Petrovicové, ale i tak krááááááásný výsledek. Opět gratulujeme na Slovensko.

A poslední novinkou jsou úžasná miminka od Rykiel, která včera sama porodila 5 krásných „kuřátek“. No poměr nic moc, jsou to 4 kluci a 1 holčina :o), ale jsou k sežrání!!! A důležité je, že jsou všichni v pořádku! Kluci jsou 3 krémoví a jeden buffíček, holčička je krémová. Někteří budou k prodeji

31.8.2011 - Nefertiti nám dneska připravila překvápko v podobě 3 červených prcků :o) Přišla jsem již k hotovému, Nefi měla prcky očištěné a už suché. :o) Narodili se 3 kluci - 2 červení a saténový šimlík :o))

25.8.2011 – o víkendu se v Nitře konala I. výstava mladých morčiat 2011.Této výstavy se zúčastnili naši odchovanci Marsyas Blaze Light, Marsyas Bizzare Luck a Marsyas Afrodite Lindermans. Afrodita si vysloužila disk za „něco“ v srsti, zatím pořádně nevíme co, Bizzare Luck získal krásných 96,5 bodů, i přesto že měl 1bodovou srážku za mazovou žlázu a 1,5 bodovou srážku za neprotrhanou srst. A Blaze Light přímo zazářil, získal skvělých  97,5 (též srážka 1,5 bodu za neprotrhanou srst), BOB a dokonce se zúčastnil rozstřelu o BIS. Ve věku 2,5 měsíce krásný výsledek. Moc gratulujeme na Slovensko.

Za fotku děkujeme Kornélii Petrovicové.

21.8.2011 – ač bylo krásně, nádherně, sluníčko pálilo od rána do večera, moře čisťounké ….. tak doma je doma a jsme tu konečně s aktualizacemi. Nejprve tedy Speciálka, bodíky už jsme avizovaly ještě před odjezdem, teď tedy ještě přidáme nějaká ta ocenění, co naši svěřenci získali: Wizard  97,5 bodu, 3. Nejlepší krátkosrsté morče baby, 2. Nejlepší hladké baby, člen 2. Nejlepší krátkosrsté kolekce, člen 2. Nejlepší chovatelské skupiny a člen 5. Nejlepšího krátkosrstého páru. (A opravdu i potvrzeno těmi „nejvyššími“, kdybychom páry ještě na poslední chvíli nepřehodily, tak s přehledem měl Wizard s Yorricou nejvíce bodů ze všech a byly by tudíž Nejlepším párem výstavy, no pozdě no :o))), člověk to musí brát sportovně), Yorrica stejný počet bodů, tedy 97,5 a 3. Nejlepší hladké baby, člen 2. Nejlepší kolekce, člen 2. Nejlepší chovatelské skupiny. Oba byli v rozstřelu o nejlepší baby, tentokráte štěstí přálo jiným. Yozzefine 97 bodů a Nejlepší hladké saténové baby, Princess 96,5 a Nejlepší hladký saténový junior, Apokalypsa 95 bodů, člen 2. Nejlepší krátkosrsté kolekce, člen 2. Nejlepší krátkosrsté chovatelské skupiny a člen 5. Nejlepšího krátkosrstého páru výstavy, Yadorinno 96,5 bodu, člen 2. Nejlepší krátkosrsté kolekce, člen 2. Nejlepší krátkosrsté chovatelké skupiny, Virginia 95,5 bodu, Kokoska 95,5 bodu, Kameroon 94 bodů a Heraklion 94,5 bodu a člen 2. Nejlepší chovatelské skupiny. Více v sekci výstavy
Výstava náročná už jen tím, že v sobotu jsme tam měly nahlášené ještě skiníky, takže 3x Praha a zpět… uf! Skiníci tentokráte tedy nijak extra nezazářili – Žart 95 bodů, Felix 95,5 bodu, Ultra Black Joy 96 bodu a Dosia 95,5 bodu a Barunka 96,5 bodu, ale tím, že Blackyna získala 5.čekatelskou kartičku na šampiona a stala se tak naším v pořadí již 15.!!!!! šampionem,
 

 splnila naše chovatelská stanice, za dobu necelé 2 roky od narození se u nás našeho prvního vrhu, podmínky pro udělení titulu

 

 ZLATÁ CHOVATELSKÁ STANICE

 

Včera jsme se zúčastnili výstavy v Blatné. Jeli Wizard, Yoricca, Yozzefine, Apokalypsa, Beauta, Kokoska, Heraklion a Fatima. A aby to nebylo všechno tak jednoduché, tak jsme opět zaperlily a vypsaly špatně datum narození u Yozefky, která tudíž byla posouzená, ale nebyla zařazena do hodnocení vítězů, kde by byla (samozřejmě zákon schválnosti funguje naplno), dle slov pí Vítkové, první. No nic…..:o)))  Ale i tak opět moc pěkné body i umístění. Yoricca 97 bodů a Nejlepší hladké baby, 2. Nejlepší krátkosrsté baby, člen Nejlepšího krátkosrstého páru, člen 2. Nejlepší chovatelské skupiny výstavy. Wizard 97 bodů, 2. Nejlepší hladké baby, 3. Nejlepší krátkosrsté baby, člen Nejlepšího krátkosrstého páru a člen 2. Nejlepší chovatelské skupiny výstavy. Yozzefine 97 bodů a tedy nic k tomu :o))) a to ještě dostala srážku za stroupky na uších, kterými ji obdařila spolubydlící, jelikož jsme po Speciálce dělaly „škatulata hejbejte se“ :o). Heraklion 96,5 bodu a Nejlepší hladký adult. I on měl srážku za stroupky na uších, ty samice jsou tááááákový potvory. Ještě že nejela Princezna… tu by jsme snad ani nemohly vzít, protože je v triu s Heraklionem a Vanilkou a Vanilka jim tedy dává všem!!! Princezna má stroupky po celém těle. Ale snad už to konečně vypadá, že se sžili… Apokalypsa 96 bodů (ta byla spolu s Heraklionem v rozstřelu o 3. Nej pár, ale dospělcům od rexů podlehli), Beauta Sunset, kterou jsme nakonec na poslední chvíli vyměnily za Virginii, která už šla k Uncasovi, 97 bodů a Kokoska 96,5 bodu. Kokoska je případ sám pro sebe, večer byla táááák krásně vykoupaná a bílá a ráno, když jsme ji nakládaly do přepravky měla hnědý flek na boku. Ale HNĚDÝ!!! Nastal stav zoufalství, protože to bylo snad na disk, prostě dvoubarevný morče. Ty mrchy hobliny snad barví!!! A ještě ke všemu téměř nesajou, takže tyhle už nám domů nesmí! Ještě ráno šla tedy pod sprchu, mokrou jsme ji nakládaly, protože na sušení už nebyl čas, no a znovu jsme ji trošku vykoupaly pod studenou vodou tam (chuděra, ale teplá prostě nebyla). I tak byla, ale „už jen“,  zažloutlá. No a Fatima 95,5 bodu. Výsledky opět moc pěkné, ale už to byla 5.výstava hned po sobě a fakt už toho máme plný kecky a morčáci určitě taky. Takže ještě že teď bude nějakou dobu pauza…

12.8.211 – jelikož dnes večer odjíždím za teplíčkem a za sluníčkem do Itálie, písnu sem jen krátké zprávy ze včerejší Speciálky, tedy jen bodové hodnocení našich, co už víme….. takže i přes velmi, velmi, velmi přísné posuzování holandského rozhodčího Bertuse van Dijka si naši vedli celkem slušně: Virginia 95,5 bodu, 5.čekatelská kartička a náš další ŠAMPION, Kameroon jen 94 bodu, Kokoska 95,5 bodu a 3.čekatelská kartička, Yoricca 97,5 bodu, 5.čekatelská kartička a náš další ŠAMPION ČR, Yadorinno 96,5 bodu a 1.čekatelská kartička na Grandšampiona, Wizard 97,5 bodu a 1.čekatelská kartička na Grandšampiona, Yozzefine 97 bodu a též 5.čekatelská kartička a též náš další ŠAMPION ČR. Posledním, kdo získal 5.čekatelskou kartičku a splnil podmínky pro udělení titulu ŠAMPION ČR byla s 95 body Apokalypsa. Princezna si vysloužila 96,5 bodů a získala tak 3. kartičku na Grandšampion, Heraklion získal 94,5 bodu a odešel tedy bez kartičky. Na to kolik morčat odcházelo s diskem či nezískalo ani 95 bodů fakt spokojenost. Na další výsledky a rozstřely si musíme ještě počkat, jen velké zklamání (velmi slušně řečeno) jsou pro nás páry, kdy jsme na poslední chvíli ještě v den přejímky páry přeházely (to je tak, když někdo dá na výsledky z předchozí výstavy a ne na svůj vlastní úsudek) a prý by jsme na to bývaly byly víc než dobře. No asi zavedem s Lenkou Fuksovou smolaře výstavy :o)))

Výstavy v Praze se zúčastnila ještě naše odchovankyně Kimiara, která získala 95,5 bodu. Gratulujeme k pěkným bodíkům a zisku další kartičky.

10.8.2011- Tak jsme se včera konečně dočkaly ! Taušena přivedla na svět 4 černoušky. Za březost nabrala 600g a na prccích je to znát - všichni mají 120g, takže to nejsou žádná mrňata :o)) Více info zde.

7.8.2011 – včera jsme se zúčastnily 7. výstavy v Kožlanech. Cesta opět příšerná, pršelo, mlha, o stavu silnic raději takticky pomlčíme… Vezly jsme zase všechny prcky + přidaly Kameroona, kterého chceme vzít na Speciálku, Princeznu a Herakliona.  Velké zklamání a „velkou čáru přes rozpočet“ nám udělala Petra Švarcová diskvalifikací Yozzefinky, ale samozřejmě ne kvůli nějaké diskvalifikaci, ale tím, že u Yozefky objevila pod krkem absces. V takovém blbém místě, že opravdu člověk musí pátrat, proto jsme se ho zřejmě nevšimly :o(. Takže teď řešíme co s tím…. Jinak ostatní si vedli dobře, všichni získali kartičku, někdo přidal i nějaké to ocenění. Jmenovitě: Yadorinno  96 bodů a 5.čekatelská kartička, takže Yadík je ŠAMPION ČR. Wizard 95 bodů a také 5.čekatelská kartička, takže i Wizard je ŠAMPION ČR. Apokalypsa 96,5 bodu - ta získala4.čekatelskou kartičku, Kokoska 96 bodů – ta má 2.čekatelskou kartičku, poprvé jsme vytáhly Beautu, která získala 96 bodů a svoji 1.čekatelskou kartičku. Yoricca 97 bodů, 4.čekatelská kartička a 3. Nejlepší hladké baby. Princezna 96 bodů a 3.čekatelská kartička na Grandšampiona. Virginia 95,5 bodu a 4.čekatelská kartička, Fatima 95 bodů a 3.čekatelská kartička, Kameroon 95 bodů (tomu chudáčkovi večer při koupání praskla žilka v oku, za což dostal hned velkou srážku, tak doufáme, že do Speciálky se to stáhne),  Heraklion 97 bodů, 3.čekatelská kartička, Nejlepší hladký adult a Nejlepší krátkosrstý adult.

Tím, že Wizard a Yadorinno dojeli titul ŠAMPION ČR, splnila naše chovatelská stanice podmínky pro udělení titulu:

STŘÍBRNÁ CHOVATELSKÁ STANICE

  - Apokalypsa a její skvělý odpočívací styl :o)))
  - Virgnia si oblíbila černou samičku Petry Mydlářové a holky se od sebe celou výstavu nehly ani na krok :o))

Výstavy v Kožlanech se zúčastnili i tito naši odchovanci: Marsyas Kimiara 96 bodů a Marsyas Futuro a Marsyas Lorenzo, kteří  Petře Švarcové moc do oka nepadli, oba shodně po 93,5 bodu. Všem děkujem za účast a gratulujem Kimiaře k zisku další kartičky.

4.8.2011 - Dnes jsme se s těžkým srdcem rozloučily s Torontem Pod Stránskou skálou, který šel dělat osobního mazlíčka k jedné moc hezké slečince s úplně úžasnou babičkou. Bylo to o to horší, že je to vlastně jeden ze zakládajících členů naší chovky, byl druhý v pořadí po Ofince... Ale jelikož měl už dlouhou dobu tukový váček, v chovu jsme ho tudíž od té doby nepoužily a tak nějak „zahálel“, bydlel pořád sám, tak se nám zdálo, že pro něho bude lepší, když bude dělat radost a společnost nějaké holčičce či klukovi a bude je mít jen a jen pro sebe.  Snad se nám povedlo najít ty správné a milující páníčky a Toronto se tam bude mít moc fajn.

2.8.2011 – a jsme tu s novinkami z neděle. Ráno jsme se vyspaly do růžova, žádná dlouhá cesta večer domů, krmení divé zvěře – to bylo doma zajištěno, úklid a ráno opět dlouhá cesta na výstavu. Takhle to bylo super. O propašovávání morčat na hotel napíšeme více v nějakém povídání k výstavě, tady jen stručně k výsledkům. Posuzovala Lenka Fuksová, která si tímto odbyla svoji posuzovací premiéru a jak to dopadlo? No ze začátku byla hodně přísná, odnesla to Virginia, která skončila s téměř 3bodovým rozdílem oproti sobotě :o)), ale postupně se nám zdálo, že s přibývajícím počtem posouzených morčáků na přísnosti pomaličku ubírala, takže krémáci už byli skoro :o) bodově nastejno. Dokonce u skinníků, kteří šli jako poslední, měl někdo bodíků dokonce i víc :o)). A jedno upozornění pro všechny, kdo půjdete na výstavu s posouzením Lenky Fuksové -  je velice precisní a morčátka vyžaduje opravdu vzorně připravená!  Takže velká kontrola oušek (na což tam bodově dojelo spoustu morčátek), kontrola nosíků (na což třebas dojela naše Yozzefinka), kontrola nožiček. Jsou to zbytečně ztracené body! Takže s posuzováním v podstatě spokojenost, až na tu Virginii :o)). Tak a teď už k našim prckům: Yozzefine 97 bodů, Yoricca 97 bodů (tady se nemůžeme nezmínit, že při jejím posuzování pan Tejml prohlásil, že je to jedno z nejhezčích krémáků výstavy, což nás samozřejmě MOC těší), Wizard 97,5 bodu, tentokráte on byl v rozstřelu se dvěma dalšími morčáky o nej hladké, bohužel neuspěl, ale i tak moc pěkné umístění v jeho věku – 3. nejlepší hladké, Yadorinno 96,5 bodu, Apokalypsa 97 bodů – ta se zase moc líbila Lence Fuksové, když od ní dostala už tak pěkné body i přes jednobodovou srážku za baby srst, no a Virginia tedy slavných neslavných 93,5 bodů :o))). Wizard s Yoriccou byli tentorkáte pro shodný počet bodů v rozstřelu o nejlepší pár výstavy, bohužel skončili až na 3. místě, které se tedy již nezadávalo :o)). Ve skinících bodovala Dosia, která s 97,5 bodu byla 3.nejlepším skinny morčetem výstavy, Žart získal 96,5 bodu, Blackyna 97 bodů a Felix 96,5 bodu. Blackyna s Žartem skončili na 2. místě v bezrstých párech. Domů jsme naštěstí dojely se stejným počtem zvířat jako se kterým jsme i odjely, ač Bára pořád chtěla vyhrát nějakého králíka v tombole :o))). Cesta domů byla hnusná, pršelo, provoz jak kr..a, neboť pražáci se vraceli z víkendu a dovolených. Ale zvládly jsme to v pořádku. Více info i s fotkami zde.
30.7.2011  - tak jelikož se plácáme a nudíme na hotelovém pokoji ve Žďáru nad Sázavou :o))), tak můžou být dnešní novinky na webu hned za čerstva :o))). Dnes jsme se tedy zúčastnily 7. Velkolosenické výstavy a jak už jsme avizovaly ve zprávě z minulé výstavy, celé léto budeme jezdit jen s mlaďochama. Limit 6-ti morčat nám udělal velkou čáru přes rozpočet :o))), tentokráte nemohl jet opravdu nikdo navíc, ani Princezna či Heraklion jako minule :o(. Mlaďoši ale moc mile překvapili!!! Yozzefine – 98 bodů, spolu s Yoriccou a Kroftovic Ulrikou byly  holky v rozstřelu o Nejlepší hladké, no samozřejmě holky ve svých necelých 3 měsících s dospělou samicí neměly šanci, ale i tak super, takže Yozzefine 2.nejlepší hladké a Yoricca se stejným počtem bodů 3.nejlepší hladké. Yozzefine ještě přidala 2.nejlepší krátkosrsté baby, kde podlehla Vítkovic crestedce. Yoricca zas zabodovala v párech a spolu s Wizardem se stali Nejlepším krátkosrstým párem výstavy. Wizard 97,5 bodu, Yadorinno též 97,5 bodu, Virginia 96 bodů a nejmladší benjamínek Apokalypsa 96,5 bodu. Takže paráda a všichni po kartičce! Tentokráte tedy ještě jeli i skiníci – Blackyna 97,5 bodu, Žart 96,5 bodu, Dosia 96,5 bodu a Felix 95,5 bodu. Ani holásci tedy dnes nezklamali a dostali moc pěkné body. No uvidíme co zítra….. Fotky samozřejmě až z domova.

26.7.2011 – nestíháme, nestíháme, nestíháme. Takže pár novinek za poslední dny...

Včera jsme byly s Rejvinkou na veterině na vyndání stehu. Rejva byla pochválena, jak je vše krásně zahojeno, miminka kojí statečně dál, i když pro jistotu přeci jenom pomáháme a přikrmujeme, prostě ta mléčné žláza není tak naběhlá jako jsme zvyklé u ostatních samic a při zmáčknutí cecíčku neostříkne půl místnosti :o))), prostě ten zákrok je zřejmě znát, ale i tak se strašně snaží, má s prcky svatou trpělivost a je opravdu vzorná mamina i přes to všechno, co ji potkalo. Jelikož se nám zdá, že to míma tedy zvládnou, nabízíme je k prodeji. K prodeji bude po odstavu mimin nabídnuta i Rejvinka, nebudeme na ní více zkoušet chovat, i když je to typově úžasná samice, která už ve 3 měsících na výstavách porážela dospěláky.  Chceme jí dopřát klid a pohodičku, což samozřejmě v CHS není až tak zaručené neustálými přesuny samic kvůli krytí a březostem, takže bude nabídnuta někam do rodiny jako mazlíček. Komu se Rejvinka líbí, může si zatím napsat o předběžnou rezervaci.

No a v sobotu jsme se zúčastnily výstavy v Horšovském Týnu. Celé léto, díky omezujícímu limitu na většině výstav, budeme jezdit jen s mlaďochy, aby si vyzdili šampiony, takže většina „starých“ ostřílených borců zůstala doma. Z těch „starých“ borců jela tedy Princezna, která opět nezklamala a ke svým 97 bodům získala ocenění 3.nejlepší krátkosrstý junior (v plemeni se tentokráte nezadávalo nic, jen celkově všichni krátkosrstí) a jel Heraklion, aby si též dojel šampiona, ale u něho je „smůla“, že se tak nějak srovnává s jinými klimatickými podmínkami,  takže i dost líná, pár dní po příjezdu dostal postupně 2 ženušky, takže to vytahané bříško, za které třebas dostal strženo při minulé výstavě už shodil, ale teď by potřeboval nabrat tak nějak souměrně, což při počtu ženušek, které jsme mu naplánovaly :o))), se asi nestane. Takže tak v zimě, až nebude žádná výstava, bude v té správné kondici :o))). No ale i tak pěkných 96,5 bodů. Jen že ten kluk má prostě na víc no ...  A za mlaďochy jela tedy početná skupinka, slovy osm :o))) ve složení Wizard – krásných 97 bodů, Yadorinno též 97 bodů (oba kluci byli v rozstřelu o 3.nejlepší baby, ale nepovedlo se), Yoricca 96,5 bodu, Yozzefine 96 bodů, Apokalypsa Evil Mandorlou 96 bodů, Virginia 96 bodů, Fatima 95,5 bodu a Kokoska 96,5 bodu. Na to že opět skoro všichni mlaďoši dostali stržený bod za baby srst, jsou to krásné body.  Takže spokojenost. K tomu ještě opět super papáníčko na pouti, vyhlášení výsledků už v 16 hodin, prostě paráda!

No a závěrem malá změna v plánech. Jelikož Rachel je docela pěkný ras, a už teď se paní posuzovatelka při posuzování pozastavila nad kousancem na pysku Herakliona, který mu zřejmě uštědřila jedna z dam, tak mlaďoch zůstane v klučičí školce dál a Rachel půjde k Jimimu.

22.7.2011 - Ve středu se nám narodil další vrh, tentokrát už naštěstí bez dalších komplikací.
Barče se narodilo 5 naháčků :o)) Máme 3 holky (2 zlatá aguti, 1 černá) a 2 kluky (zlatý aguti a černý). Více info se dovíte zde.

19.7.2011 - Máme novou posilu do chovu, další skinničku a zase barevnou :o))
Je jí krásná černo-bílá holčička Barunka z pod hradu Hněvín :o)) Děkujeme za ní Andree :o)

18.7.2011 – včera hned po ránu se nám narodil vrh C1. Prvotní velikánskou radost nad překrásnými miminky vystřídal šok, kdy už u počtu pátého miminka jsme nevěřily vlastním očím, kde se to tam všechno vzalo (tak velké bříško fakt neměla), ale Rajva tlačila dál….. bohužel! No nebudem to protahovat, vyhřezla jí děloha.  Následoval šok a starost o samičku. Co teď? Honem jsme začaly obvolávat známé a zapínat PC, abychom zjistily pár informací. Na webu jsme vyčetly ochladit, očistit, vydezinfikovat, zatlačit zpět. No to se hezky řekne, ale hůř udělá! Obzvláště, když tam zůstaly 3 placenty. Zatím co jedna stála s chudákem Rejvou u umyvadla a chladila, druhá stihla vyhřezlou dělohu (klik na tučný text - zobrazí se fotka) vyfotit (pohled jen pro otrlé) a na základě fotky zjišťovala další info. Verdikt zněl – veterina, to je na kastraci. Takže jsme honem frčely, cestou už jsme pro jistotu na pohotovost zavolaly, aby nás tam čekaly. I paní doktorka u příjmu rovnou řekla, že to je opravdu moc, že bude kastrace nutná :o(. Raven jsme tam tedy nechaly a po zákroku jsme si ji měly vyzvednout. Po obědě překvapil telefon, že dělohu se po přispání samičky podařilo zatlačit zpět, že to šlo dobře, že jí ji přistehnou a jestli s tím souhlasíme…. :o)) no aby ne!!!  Hned bylo veseleji, protože to je přeci jenom pro samičku menší a méně rizikový zákrok, než operace. Někdy po čtvrté odpolední jsem si pro ni jely, byla ještě celá oblblá, skoro hadrová, ale živá! Doma jsme ji ihned zavodnily, přidaly vitamíny, céčko a „modlily se“, aby to Rejvinka zvládla. I když ještě téměř nemohla chodit, snažila se oždibovat travičku, co okamžitě dostala, i seno zkoušela, což je samozřejmě u „nemocného“ morčátka ta nejlepší zpráva. A snaží se i dnes. Takže drže s námi palce, ať to zvládne, protože i když žere a snaží se kojit miminka, určitě ještě nemá ona ani mimča, která jí pomáháme dokrmovat, vyhráno. Paterčátka zde. Zatím nenabízíme nikoho k prodeji, to opravdu až budeme mít jistotu, že to všichni zvládnou. Díky za pochopení.

 

Tímto bychom chtěly poděkovat za skvělou péči veterině v Plzni, Kleisslova ul. , jmenovitě paní doktorce Navrátilové a skvělé paní Turkové.

10.7.2011 – dnešní novinky budou o našich plánech – co, kdo, kdy, jak a s kým…. :o)) aneb jak jsme to všechno vymyslely. Společné páry máme naplánované téměř až do konce roku, ale ty vzdálenější jsou zatím spíš jen tak předběžné, předpokládáme, že se ještě můžou změnit, proto sem dáme zatím jen ty aktuální. Jako první k samečkovi půjde, tedy vlastně už včera šla, Gana. Pro ní jsme měly vybraného, a již u Gany prvním vrhem ověřeného plemeníka, našeho odchovance Marsyas Nugett Surprise alias Nugátka (zdravíme do Festa Forte :o) ). K němu měla jít i Rachel, ale nakonec z toho sešlo, protože táhnout Nugáta v těhle vedrech až z Brna a kord když doma máme spoustu nevyužitých samečků by bylo zbytečné, takže Gana šla k Heraklionovi a Rachel půjde s Wizardem. Wizard je mladičký sameček, právě z již zmiňovaného prvního vrhu Gany a Nugáta. Na to jak je mladičký má úžasnou kostru a ještě úžasnější hlavu – ta šířka je prostě neskutečná. Jen uši by mohl mít lepší, ale ty má zas Rachel pěkný, takže snad z tohoto spojení vzejdou jen samá krásná morčátka. . U spojení Gany a Herakliona zas můžeme očekávat miminka s hodně zajímavým PP pro český chov, protože rodokmen Gany, alespoň pokud je nám známo, tu vůbec není!!! Heraklion import Dánsko, takže budeme doufat v krásná, ale hlavně nepříbuzná miminka na většinu českých morčátek. Příští měsíc k sobě půjdou Princezna (Marsyas Princess Satin Creme) a Heraklion, tady chceme zkusit navázat na Princezniny dánské předky a spolu s nimi by asi společné trio vytvořila Vanilka. Vanilka své kvality předané do miminek již nejednou předvedla, Princezna doufejme, že půjde ve šlépějích maminky a babičky a ve spojení s již léty prověřeným chovem Capranis to určitě bude stát za TO! Dosia dostane mladičkého Felixe a na konci srpna či začátkem září zopakujeme eRka čili Essenza půjde ke Kameroonovi a Evoletka by asi šla s Yadorinnem. Tady zkusíme příbuzenskou na Vanilku, uvidíme co to udělá, ale věříme, že jen a jen dobré! No a to by zatím bylo vše. Na další plány si ještě chvilku budete muset počkat...

3.7.2011 –  Před týdnem konečně dorazily již zmiňované polské nahaté naděje pro náš chov. To tedy zase byla akce!!! :o))) Ale nakonec jsou tu... Jsou jimi krásný černý skiník Žart Happy Cavia, který si ještě cestou k nám zaskočil na výstavu v Katowicích, kde hned napoprvé  krásně zabodoval 97 body a má 1. čekatelství na polského šampiona (viz. níže) a aguťačka (na aguti se nám to zatím moc nezdá, uvidíme co z toho vyleze) Olivia Happy Cavia, která nás upoutala svými sloními ušisky na prodejních stránkách CHS Happy Cavia. Celá akce vůbec nebyla jednoduchá, no asi jako každý import :o)). Po zjištění, že Kamila takhle výrazně redukuje svůj chov, jsme projely jí nabízená zvířata a na první pohled nás upoutala Olivia a Žart, který byl nejen pěkný, ale moc se nám líbil i jeho rodokmen, v němž je na Čechy spousta nepříbuzných zvířat. Takže jsme napsaly Kamile a ano Žart volný byl, ale Olivia ne. Tu si Kamila chtěla nechat pro sebe. Takže jsme od importu upustily s tím, že organizování dopravy kvůli jednomu zvířeti „nemá cenu“. Za pár dní se ozvala Jarka, že si od Kamily bude brát zpět svůj odchov a že má dopravu. No to byla zpráva :o))),!! Takže jsme opět psaly Kamile a opět ta samá odpověď, Žart ano, Olivia ne.  Po chvilce našeho váhání a z důvodu nutnosti urychlení dopravy se najednou Kamila sama ozvala, a že tedy Olivii prodá. Za 2 dny už morčíci frčeli k Margolzatě do CHS Super Star. Margolzata se o ně skoro 3 týdny starala, ještě je přihlásila na výstavu :o) a nakonec tedy poslala do Čech i s pohárkem a spoustou cen  :o)))  Za vše moc děkujeme a doufáme, že se někde osobně sejdeme, abychom se mohly nějak revanšovat! Další velký dík patří Veronice z CHS DaVeR, která ty naše i Jarčina morčáka dovezla do Čech. No a poslední dík patří samozřejmě Jarce (CHS Rainbow), která je u sebe ubytovala a starala se o ně až do dneška. A ještě vlastně zjistila, jak je dostanem až k nám :o)). Tím jsme tedy vlastně s díky ještě neskončily, protože další velký dík patří Ivaně, která ač nemorčatářka se uvolila a snížila k tomu, že ty naše "křečky" přiveze :o))))))))))))))) Takže díky moc všem, ještě že existuje spousta tak úžasných a báječných lidiček. A tady už fotky Olivie a Žarta:

Olivia → a ←Žart

25.6.2011 – dnes jsme se zúčastnily 4. Velvarské výstavy. Nějak jsme to přehnaly s přihlašováním :o))), ale tak chtěly jsme vyvézt všechny naše mlaďochy, ať si zvykaj už od mala, takže jelo 10 hlaďáčků a 4 skinníci. Všichni si vedli moc dobře - všichni získali čekatelskou kartičku, i když někteří z nich nemají ani 2 měsíce a tudíž je postila bodová srážka za to, že nejsou přesrstění. Takže našlápnuto mají fakt moc dobře a už se těšíme, až pořádně přesrstí, jak se předvedou pak. Takže jmenovitě jeli: Marsyas X-Man – 96 bodů a 1.čekatelská kartička na šampiona (X-Man je stále volný a na PRODEJ), Marsyas Yozzefine - tady jsme se dokonce obávaly rovnou disku :o))), protože ta saténová nepřesrstěná srst je jak chmýří, všude se kroutí, ale i přesto krásných 96 bodů a 1. čekatelská kartička. Její bráška Marsyas Yadorinno též 96 bodů a 1.čekatelská kartička. Z tohoto vrhu měla jet ještě i Yoricca, ale včera při koupání jsme se všimly, že má celkem dost vyškrábanou srst pod krkem (zatím nevíme proč), takže ta zůstala doma a místo ní jela mamina Coldings Vanilla Sky – no absolutně nepřipravená s obarveným flekem na břiše, který zaměstnal všechny posuzovatelky :o)), aby zjistily, zda je to jen od něčeho obarvené nebo jinak barevná srst na bříšku :o), takže ta získala „jen“ 95,5 bodu, ale na to, že už nikam jezdit neměla, tak dobrý. Další mlaďoch Marsyas Wizard dokonce 96,5 bodu – opět nepřesrstěný klučík, který chudák po odstavu od mamky „byl nakryt“ Kameroonem, no znáte to sami, umýt to nejde :o))), jedině odstříhnout, takže jak mu to tam teprve dorůstá…., no raději nebudem hodnotit jeho barvu :o))), ale on bude mít pěknou barvičku, až se to všechno „spraví“. Za krémové jel ještě náš nový sameček Capranis Heraklion, chudák :o), ani se u nás ještě nezabydlel, ale i přesto získal pěkných 96 bodů a 1.čekatelskou kartičku na šampiona – a to jsme ho zatím moc nechtěly trápit protrháváním srsti a musíme se mu trošku podívat na výživnou stránku :o)). Za červené jela mlaďoška Virginia – 95,5 bodu, taktéž 1.čekatelská kartička a šimlička Fatima z Hasičárny – 96 bodů a opět 1.čekatelská kartička. Tak holky musí zvládnout trému a nechat uši pořádně dolů :o) a pak to bude ještě lepší :o). No a už jsme u našich ostřílených borců – Marsyas Rykiel Ravishing – 96,5 bodů a 1.kartička na Grandšampiona a Marsyas Princess Satin Creme – 97 bodů, 1.čekatelská kartička na Grandšampiona a Nejlepší saténové morče výstavy, Nejlepší saténové hladké, 2.nejlepší hladký junior a 2.nejlepší krátkosrstý junior. Tak a jsme konečně u naháčků – Marsyas Ultra Black Joy – 98 bodů, 2.čekatelská kartička a 3.nejlepší skinny baby. Dosia Mientus 96,5 bodu a 3.čekatelská kartička na šampiona, Leonardo z Kujebiny 97 bodů a 1.čekatelská kartička na Grandšampiona a vytáhly jsme i odchovance - maličkého  Marsyas Zenona, který má „jen“ měsíc a půl, ale váhu už přes 500g, takže jel a vedl si moc pěkně – krásných 96 bodů a tím získal i svoji 1.čekatelskou kartičku. Zenon je na PRODEJ.

Na velvarské výstavě se též předvedly některé naše odchovy – Marsyas Kimiara – krásných 97 bodů a 2.nejlepší hladký adult, Marsyas Urania Black Velvet – 95,5 bodu (škoda srážek na jizvičky po čemsi, co se udělalo zrovna teď před výstavou :o(), Marsyas Lorenzo – 95 bodů a Marsyas Futuro – 95,5 bodu. Hurááá, konečně se kartičky dočkal on a hlavně malý Kuba :o). Moc všem blahopřejeme.

Touto výstavou jsme se rozloučily s Leonardem, neboť jsme teď pořídily nového černo-bílého klučíka, zítra by snad měli dorazit „Poláci“ a bohužel 4 skinny kluky mít nemůžeme. Jelikož po Leoškovi nějaký ten odchov máme (a možná si ještě něco necháme z plánovaných vrhů) a Žart má pro nás „lepší“, na Čechy téměř nepříbuzný rodokmen,  rozhodly jsme se Leoška prodat a samozřejmě nejprve ho nabídnout paní chovatelce. Ta nabídky moc ráda využila, takže po výstavě putoval do rodné CHS. Měj se tam fajn Leo a přejem ti jen samý pěkný holky a dobrý papáníčko!

22.6.2011 - U nás se prostě pořád něco děje :o))) Dnes dorazil náš krásný nový skinníček Felix ze Stínu hvězd, za něhož moc děkujeme paní Barové, který alespoň trošku proředí ty naše "černochy" :o)) No není rozkošnej? :o))

 

21.6.2011 - Už to máme i černá na bílém! Žart Happy Cavia - se na výstavě v Katowicích
stal 2. nejlepším skinny baby a 2. nejlepším bezsrstým morčetem výstavy!!!
Za fotky moc děkujeme Jarce :)

20.6.2011 – včera ve večerních hodinách jsme si zajeli do Prahy pro naši novou posilu do chovu  – krásného krémového samečka Capranis Herakliona. Ač už jsme morčíky z Dánska importovat neplánovaly,tak  takové nabídce se prostě odolat nedalo, kord když Vám ještě řeknou, že Vám ho dovezou  „až pod nos“ :o). Takže díky Helle za nabídku, Susan, díky moc za dopravu. Heraklion je úžasně klidnej a milej kluk. O tom, že je i moc hezkej se ani nemusíme rozepisovat. No posuďte sami, ten kukuč je prostě neodolatelnej........

 

O víkendu se konala výstava v polských Katowicích, kde, i když ho ještě ani nemáme doma kluka ušatýho :o))), tak bodoval náš nový skiníček Žart Happy Cavia. Takže domů nám dorazí morčák rovnou s pohárkem, no není to LUXUS? :o))) Odpovíme si sami. JE! :o). Díky Kamile, Malgorzatě a Jarce, kde si Žart ještě spolu s Olivií užívají moravského luxusu. Kdo nezná Jarku nepochopí, ale my ostatní víme, že? :o))

Na prodej máme stále 2 skinny kluky, oba černé a 2 hladké bílé červenooké. Všichni jsou již k odběru. Zenon a X-Factor jsou přihlášeni na výstavu ve Velvarech, takže jsou k odběru po posouzení. Více zde.

3.6.2011 – o víkendu se konaly 2 jednodenní výstavy v Bohuňovicích. Osobně jsme se těchto výstav neúčastnily, ale náš odchovac Marsyas Nugget Surprise si zde vedl moc dobře - v sobotu 97 bodů a 2.nejlepší hladký junior, v neděli 96 bodů a tím pádem další 2 kartičky do sbírky :o). A také Isachy Only One si vysloužil poslední kartičku na grandšampiona ! Moc gratulujeme!
9.6.2011 – dnes nám docestovala nová posila do chovu –
hladká bílá č.o. samička Kokoska od Julie. Ač jsme napoprvé nabídku Noemi odmítly, za pár dní se nám to nějak rozleželo v hlavě :o)) a volaly jsme Noemi, že tedy jo, že by jsme si holčičku vzaly. Tak základ našeho chovu a ty nejkrásnější samičky i samečci z naší CHS pochází od Vanilky (Coldings Vanilla Sky),  takže by byla velká škoda samičku s podobným PP v našem chovu nevyužít. Kokoska je moc pěkná holčina, má super ušiska, alespoň taková bych si představovala u všech našich morčátek. Ale právě z vrhů po Vanilce taková bývají. Tedy konkrétně Yozeffine má mega uši :o))) A tady se můžete podívat na Kokosku:

Takže Noemi díky, i za pomoc s dopravou, a Ladě z CHS Festa Forte díky za hotýlek.

4.6.2011 – po pauze měsíc a půl jsme opět vyrazily na výstavu, tentokráte jen pro naháčky a to 3. Výstavu bezsrstých morčat pořádanou v Praze, Toulcově dvoře. Váhaly jsme koho vůbec přihlásit, u Barči Okurkovic jsme se rozhodly ji na poslední chvíli z výstavy stáhnout, protože už byla se samečkem a mohla by být březí, takže nakonec jeli Leonardo, Tauchenová a naše nejmladší naděje a posila do chovu Marsyas Ultra Black Joy alias Blackyna. Dospěláci zabodovali nad očekávání dobře, u Blackyny jsme v nějaké to umístění tajně doufaly, ale znáte to, doufat můžete vždycky :o))) a rozhodčí Vás pak přesvědčí o opaku :o))). Ale nestalo se tak a Blackyna získala 97,5 bodu, její první čekatelskou kartičku na šampiona a byla 3.nejlepší skinny baby samice. Tauchenová 97,5 bodu a 3. Nejlepší skinny adult samice. Touto výstavou si Taušena dojela Šampiona ČR a taktéž si touto výstavou dojel Šampiona ČR Leonardo, který se se svými 96,5 body stal Nejlepším adult skinny samcem. Svými krásnými body se Leonardo a Blackyna stali Nejlepším bezsrstým párem výstavy.  Takže spokojenost veliká :o). Na foto vidíte úspěšnou rodinku - mamka, taťka a jejich úspěšná dceruška (uprostřed) :o)))

Výstavy se také zúčastnil i náš odchov z vrhu Q - Marsyas Quintilliana, které za 95,5bodu získala 2. kartičku čekatele na šampiona a Davídkovi získala pohár za sympaťáka výstavy. Gratulujeme.

2.6.2011 – Krásné datum 1.6. na svátek Dne dětí si vybrala Evolet k porodu svých druhých dětiček. Rodit začala cca kolem půl desáté večer, zrovna když jsem šla dát morčíkům nášup sena na noc. Kouknu na ní a zdálo se mi, že tlačí. Za chviličku přestala, sedla si a nic. Říkám si, že se mě to asi zdá, ale za chvíli zas, přesně to samé. Pak znovu. Najednou popoběhla a čuměly z ní nožičky. No nazdar….. mimčo jde obráceně…. Vytáhla jsem box z morčatárny a šla vytahovat mimčo. Nožičky už byly vybalené, jak se mamča snažila mimino vytáhnout. Naštěstí to šlo dobře a prcek byl během chviličky venku. Pro jistotu jsem hned sama stáhla obal z hlavičky, ale pohodička, krémáček dýchal a byl živý. Pak už rodila Evolet sama. Jako další na svět přišel bílý saténový kluk s ušima jak slon, pak bílý klučík s úžasně kulatou hlavičkou, který ponese vlohu pro satén a nakonec se narodila překrásná krémová saténová holčička. Té jsem tedy také trošku musela pomoci, protože sourozenci se cpali pod maminu tak vehementně, že se vůbec nemohla dostat k ještě nevybalenému miminku. Vytáhla jsem holčičku z pod maminy, stáhla jí z nosíku zbytek blány, ale zdálo se, že holčina už dýchat nebude….. Honem jsem jí vyčistila nosík ubrouskem, zlehonka prodýchla a HURÁÁÁ, holčička začala kuckat. Na překrásná 4čátka se můžete podívat tady v novinkách a jednotlivě v odchovech. Prodej teprve budeme zvažovat, prosím, vyčkejte až do aktualizace.

30.5.2011 – Začínáme novou abecedu!!! :o)) Ač se jako první začala otevírat Evolet, Essenza jí předběhla a dnes pozdě odpoledne porodila 2 úžasné krémové holčičky. Sice jsme miminek čekaly o maličko víc, vždyť Essenza bez pár gramů přibrala téměř celou pětistovku, tak i tak jsme rády, že všechny 3 holčičky jsou v pořádku. Na prďolky se můžete podívat zde, do prodeje bude dána zatím jen jedna z holčin, u druhé ještě vyčkáváme (zatím zůstává).

No a už se těšíme na miminka od Evoletky, ta přibrala ještě více, už 600g, tak doufejme, že to bude stejně hladký porod jako u Essenzy.

29.5.2011 - Konečně má web hotový nový kabátek. Omlouvám se za možné vzniklé problémy
 a možnou nefuknčnost. Na úplnosti se pracuje. :o))
24.5.2011 – jak jsme předpokládaly, cizina nebude :o)))). Pokud by to někoho zajímalo, tak transport morčíka třebas do Winnipegu (Kanada) vychází na 11.800,- Kč. A to by morčík ještě musel přestupovat, není přímý let, takže Praha - New York - Minneapolis – Winnipeg. No, opravdu náročné a vzhledem k ceně morčíka opravdu drahé. Dále dnes byla zrušena rezervace na Yoruminna, takže kdo by měl zájem, hlaste se. Aktualizace prodeje.
19.5.2011 – padlo rozhodnutí, že nakonec dáme do prodeje i třetího z bílých brášků a to X–Trema. Přeci jenom těch kluků máme nějak moc a jak jsme zachraňovali krémáčka od Vanilky, tak prostě zůstane ten zachraňovaný :o))) Bílí kluci jsou po krásné krémové samičce Pachama Rachel, která už je Šampionkou ČR a třebas mimo jiné Nejlepším krémovým morčetem loňské Speciálky, otec je neméně krásný Marsyas Kameroon, který už je dokonce Grandšampionem ČR. Aktualizace prodeje.

Když mluvíme o prodeji, prosíme o trpělivost u skiníčků, jsou tam zatím delší dobu předběžné rezervace, ale ozvali se nám chovatelé z Polska, Anglie a dokonce i z Kanady!! :o))) a tak zatím řešíme reálnost transportu. Možná se to nakonec bude rýsovat jako nereálné a budou znovu uvolněni do prodeje.

A pár drbů ze zákulisí :o))). Italská domácnost u Ravenn a Jimiho pomalu ustává a stává se z nich manželský pár :o). Tohle fakt bylo rozhodnutí nad rozhodnutí, protože Raven je samička nejen krásná a mohutná, ale i hooooodně dominantní .Ti dva se tak poťafali, to byly normálně skoky do výšky, jako kdo z koho, když si ujasňovali pozice a ještě po týdnu soužití Raven chodila kolem ležícího Jimiho, nakrucovala se před ním a vrkala na něho!!! A přitom je to takový mlaďoch. Prostě jí dát k samci v těch 8-mi měsících, jak bylo původně v plánu, tak by to asi špatně dopadlo, protože ona by k sobě už žádného třebas ani nepustila……

11.5.2011 – Dosinka konečně porodila. Určitě si pořádně oddechla :o))), protože tahat TAKOVÉ!! bříško….. no vždyť jste to mohli vidět sami. Škoda že jsme u porodu nebyly, 2 mimča jsme našly mrtvá. Jedno úplně nevybalené, druhé vybalené bylo, ale jestli se zadusilo v porodních cestách….. kdo ví! V půl dvanácté večer jsme jí ještě kontrolovaly a nic, a v půl druhé v noci zas a už tam prťata byla. Madam požírala placenty, tak jestli tohle bylo důležitější než vybalení miminka? Ale možná to bylo hodně rychlé, když vezmu ten krátký časový úsek, v těch půl druhé byla mimča už téměř suchá, a to její bříško….a bylo jich celkem 6!!!! Když vzpomenu na Taušku, jak se chuděra ani nemohla ohnout pod sebe, aby miminka ze sebe dovytáhla…., zřejmě tu byl stejný problém. Ale jinak je Dosinka skvělá maminka, o mimča pečuje jako kdyby nikdy nic jiného nedělala :o). Takže nakonec máme 4 černá holátka – 3 kluci a 1 holčina. Holčina si vylosovala zálomek, náš první skiníkovský. Škoda, protože holčička je jinak nááááádherná – veliká ušiska, kraťoučká hlavička, mohutná. Kluci jsou 2 světlejší, ale jinak vypadají pěkně. Váhy na šesterčátka celkem slušné – 98 g, 76 g, 74 g a 104 g živá miminka, 94 g a jen 46 g miminka mrtvá, takže to maličké by stejně zřejmě nepřežilo. Fotky miminek zde a všichni budou na prodej.

A tímto vrhem jsme zakončily abecedu :o))

10.5.2011 – každým dnem teď očekáváme porod Dosinky, už je jak balon, přibrala opět (jako Tauška) neuvěřitelných 650g, takže to tipujem tak na ty paterčata zas…. No hlavně, aby všichni byli v pořádku!!!

 

U Evolet a Essenzy potvrzena březost, dnes už jsme cítily slaboučké kopnutí, takže za 3 týdny, nejdéle do měsíce, tu máme další nadílku. Holky budou březí přibližně tak nastejno, tak už se zase máme na co těšit.  

 Závěr dnešních novinek se bude týkat našich plánů. Sice jsme chtěly Raven nechat až do Speciálky, protože je to samička velmi, velmi, velmi krásná, ale je to též samička velmi mohutná, už teď má 900g, takže jsme se rozhodly nečekat a ač to bylo opravdu naše „želízko v ohni“, tak ji dáme k samečkovi. Přeci jenom Speciálka je až v srpnu, pak by to bylo všechno nahonem a teď přes to léto jsou miminka stejně nejlepší a travička je travička, tak je rozhodnuto! Chov je přeci jenom přednější než výstavy….. Tím vyvoleným bude Jimi.

5.5.2011 - Aktualizace prodeje.
Celý víkend tu nebudeme, případné mejlíky zodpovíme v neděli.
2.5.2011 – dnešní ráno bylo opravdu náročné. Chelsea – naše feňule v 5 ráno kňučela a kňučela a dožadovala se ven. Včera byla oslava, každý jí samozřejmě nacpal co mohl, takže chudák zvíře, asi už potřebovalo ven… Ovšem při zjištění důvodu, proč tak nutně musela ven, jsem myslela, že jí roztrhnu jak hada. Tak strašně důležité v 5 ráno bylo jít vyhrabat díru – nový a krásný pelíšek pro štěňátka, o kterých si myslí, že asi čeká. Ach jo, zase faleška. ALE!!! K něčemu to bylo dobré. Když už jsem byla vzhůru, šla jsem zkontrolovat Vanilku a hurá, miminka jsou konečně na světě. Všechna byla krásně očištěná, ale ještě mokrá. Tři se choulili u mámy, aby je zahřála, ale jedno mrně leželo téměř mrtvé, úplně studené, mimo. Slaboulilince dýchalo, i tep srdíčka jsem ještě cítila, takže jsem prcíčka vzala, osušila, horkým dechem fénovala :o)) a zahřívala. Asi po 2 hodinách začalo zvedat hlavičku, ale jinak pořád leželo jen na bříško, nožičky ho vůbec, ale vůbec neposlouchaly. Po dalších 2 hodinách v teplíčku už si pod sebe dalo přední nožičky, později i zadní, ale je pořád strááááášně slaboučké a jestli to zvládne, to je asi ve hvězdách. Od poledne je tedy s ostatními mimíšky u maminky, aby se když tak snažil pít maminčino mlíčko, kterého má Vanilka už teď dost. No, budeme mu držet palce hošánkovi. Miminka jsou tedy 4 – 2 holčiny (jedna v saténu) a 2 kluci. Největší a nejmohutnější mimčo – sameček Yorummino je jak jinak než se zálomkem :o(. Ale jinak jsou nádherní, opět krásně kulaté hlavičky, pěkná ušiska, očíčka jak korálky. Obě holčiny zřejmě zůstanou doma, klučík se zálomkem bude nabídnut k prodeji, s mrňouskem uvidíme, jak to vůbec dopadne. Na jednotlivá mimča se můžete podívat zde a tady pár společných.

29.4.2011 – dnes jsme si přivezly naší novou posilu do chovu červených a to krásnou šimličku Fatimu z Hasičárny. Je to vnučka našeho odchovance s trvalým bydlištěm u Dany z Brusinky - Marsyas Burita, takže o to víc jsme rády, že jí máme doma. Zatím je to prcíček, ale určitě si jí pořádně vykrmíme :o))). Pár fotek na ukázku:

25.4.2011 – Velikonoční Paříž byla krásná, návrat ještě krásnější. Rachel nám totiž přichystala úžasnou nedělní velikonoční nadílku v podobě 3 náááááádherných kluků. Jsou to kluci jako buci, mají moc pěkné porodní váhy (108, 104 a 108 g) a už teď je jich plná ruka. Jsou takoví robusní, mohutní, budou to pořádní mackové. Všichni mají krásný kulatý hlavičky, očka jako hrášky, ušiska bez zálomů. Tak moc se nám líbí, že asi zase 1 zůstane doma :o))) Na kluky se můžete podívat zde,  o něco více fotek v albu na morčatech – http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?a=22402 a tady v novinkách na ochutnávku pár společných.

Prckové z vrhu W krásně rostou, dnes jsou jim akorát 2 týdny a jejich váhy jsou takové jako některých prcků ve 4 týdnech při odchodu do nových domovů. No posuďte sami: Wizard – 260g , Warior – 240g a Wilow Tree – 210g. Prostě Vivat tráva!
 

Aktualizace prodeje, do prodeje byli přidáni 2 kluci z vrhu X.
21.4.2011 - Aktualizace prodeje.

18.4.2011 – v sobotu 16.4. jsme se s morčákama zúčasnili výstavy v Chebu. Musíme se prásknout, že Rejvulce jsme to pěkně zavařily, protože všechno vyhrané krmivo z výstav v Praze  jsme jim přimíchaly do běžného krmiva (tak aby to tu pořád nezůstávalo a když už si to vyhráli, tak ať si to také sežerou, že? :-D ). No a ta červená kolečka zřejmě barvila. V pátek jsme šly všechny vykoupat a koukáme Rejva růžovou celou bradu i s kouskem krku, Kameroon byl růžový na jedné „tváři“. U Kameroona jsme to zkusily vydrhnout, Rejvu jsme nechaly jak to má, protože to bylo opravdu až u tlamičky a oni všechno hned olizují, takže nějaké vymývání se nekonalo. No doplatila na to, a za růžovou bradu dostala strženo :o)))). Tak alespoň zas dostala šanci Princezna :o), která byla s 97 body Nejlepší krátkosrsté baby a 2. Nejlepší satén. Rejva tedy „jen“ 3. Nejlepší hladké, Kameroon za 97 bodů 2. Nejlepší krátkosrstý junior, Etienne za 96,5 bodu 3. Nejlepší krátkostrstý junior. Rykiel s Jimim si za shodných 96 bodů dovezli po kartičce, jediný kdo nedostal kartičku byl Radar s 93,5 bodu :o), kterého jsme tedy stejně braly jen do počtu, když se na poslední chvíli uvolnilo tolik klecí, ale tak prostě nezklamal :o)))  No, udělal si výlet no :o).

Výstavou v Chebu splnily všechny 3 naše malé krásky, jmenovitě tedy Marsyas Ravenne Thessaly, Marsyas Rykiel Ravishing a Marsyas Princess Satin Creme, podmínky pro udělení titulu ŠAMPION ČR a máme tedy další 3 odchované šampiony. Marsyas Kameroon dokonce touto výstavou splnil podmínky pro udělení titulu GRANDŠAMPION ČR!

Výstavy v Chebu se účasnily také někteří z našich odchovanců – Marsyas Futuro, škoda přeškoda, protože ten kluk na to prostě má, „pouze“ 94 bodů,  tak Evča už zase ví, co bylo špatně. Ale svoji první kartičku si za 95,5 bodu odnesl Marsyas Lorenco, z naháčků získal svoji první kartičku za 95,5 bodu Marsyas Quirissino (škoda celého 1,5 bodu za málo klopená ušiska, ale byla to jeho první výstava a on se dalšíma výstavama určitě otrká a bude na tom bodově ještě líp!) a Marsyas Quintilianna též za 95,5 bodu. Ta byla zas chuděrka pěkně poštípaná a pokousaná od své spolubydlící. Jo, je to někdy boj mezi těma morčákama, ač se nám zdají jako mírumilovní plyšáčci……. Všem samozřejmě gratulujume a držíme palce při dalších výstavách.

Výstavy v České Lípě se bohužel nezúčastníme, na poslední chvíli jsme ji zrušily, přednost dostala velikonoční Paříž :o))

Jinak jsme se už konečně chtěly dokopat k aktualizaci prodeje, ale bohužel jeden klučík dostal průjem, takže zachraňujeme….. , tak aktualizace bude později. Díky za pochopení.
13.4.2011 – konečně doplněny a nafoceny všechny fotky všech morčáků s jejich oceněními. Zde pár na ukázku, více v sekci výstavy...
11.4.2011 - Ganuška nám konečně ukázala své pokládky :o)) Jsou to 4 parádní prcci. Gana zvládla vše sama a na 1. Kéžby bylo takovýhle pohodových porodů více.. Více se můžete podívat v odchovech.

4.4.2011 - Dnešní novinky nejsou až tak radostné, všechnu tu výstavní radost přehlušil šok po dojezdu domů. V autě nám přestala fungovat klimatizace a morčíci se zřejmě přehřáli. Všichni byli uslintaní, únava a stres ze 4 denního výstavního maratonu zřejmě přidaly své. Nejvíce to bohužel odnesla Rejva, kterou jsme z přepravky vyndavaly téměř hadrovou. Všichni dostali okamžitě dávku vit. C + glukopur, Rejva dvojitou, a skoro do půlnoci jsme jí, na rady povolaných, zavodňovaly po 5 ml dávkách. V poslední večerní dávce dostala už i rodicare a probiotika, protože vůbec nechtěla žrát. Ráno ještě dostala rodicare, ale už si vzala pár lístků pampelišky. V poledne hopkala po boxu, sama šla k listu čínského zelí, tak snad to bude dobré. Ťuk, ťuk, ťuk!!! Kéž by!!!

A tady tedy výsledky 4-tého výstavního dne: Marsyas Ravenne Thessaly97,5 bodu a 2. Nejlepší krátkosrsté baby. Marsyas Rykiel Ravishing 97,5 bodu a 2. Nejlepší hladký satén, Marsyas Princess Satin Cream 97,5 bodu a Nejlepší hladký satén. Kluci zůstali bez umístění, ale s moc pěknými body - Marsyas Kameroon 98 bodu, Etienne von Henrichenburg 97 bodů, Pachama Jimi Blue 96,5 bodu. Jimi si na For Pets dojel Šampiona ČR a má 1 kartičku na Grandšampiona, ale s Jimim už zřejmě jezdit nebudeme, přeci jenom není nejmladší, tak už ho necháme „jenom“ plodit dětičky :o))). Třebas nás zase obdaří nějakou takovou kráskou jako je Princezna. Další, kdo si v Praze dojel Šampiona ČR, je Etienne. Holkám mlaďoškám do Šampiona zbývá každé po 1 kartičce a Kameroonovi chybí 1 do Granda!

4denní výstavní maraton byl pro naši CHS více než úspěšný. Každý den nějaký náš zástupce „stál na stupních vítězů“, někdy dokonce vícekrát, za což jsme opravdu moc a moc rády. Je vidět, že jsme se vydaly tím správným směrem! Teď ještě doufáme, že třešinkou na pomyslném dortu bude zdravá (a nejkrásnější) Rejva.

Na závěr jedna chovatelská tečka – Ganuška se pomalu začíná otevírat.

2.4.2011 - Jupííííííííííííííí. Pokračujeme v krasojízdě :o)))). „Zpravodajové“ každý večer hlásí výsledky, tak se s Vámi o ně, a hlavně o naši velikánskou radost, můžeme hned podělit. Už teď mají všichni „bojovníci“ slíbenou obrovskou nálož toho nejlepšího papáníčka, protože se opravdu snaží jak to jen jde. Takže tady jsou výsledky třetího dne: Marsyas Ravenne Thessaly 98 bodů (to holka je prostě úžasná :-D), opět Nejlepší krátkosrsté baby, Nejlepší hladké, spolu s Jimim dnes vytvořili Nejlepší krátkosrstý pár výstavy a Rejva dnes opět získala ocenění Nejlepší morče mladého chovatele. Marsyas Princess Satin Cream 97 bodů a Nejlepší saténové hladké morče a 3. Nejlepší krátkosrsté baby, Marsyas Rykiel Ravishing  96,5 bodu a tím si dnes vysloužila své první ocenění  v podobě 3. Nejlepšího hladkého saténa. Marsyas Kameroon dnes bez ocenění a 96,5 bodu,  Etienne von Henrichenburg 97 bodů a 2. Nejlepší krátkosrstý junior. A „staroušek“ Jimi dnes 96,5 bodu a spolu s Raven vytvořil Nejlepší krátkosrstý pár výstavy. Takže jak vidíte, nemůže být nespokojené :o))).

Z našich odchovů se dnes v Prostějově na své první výstavě prezentoval mladičký Pale Moon a i přes zálomek získal krásných 95 bodů, svoji první čekatelskou kartičku a vybojoval si 2. Nejlepší hladké baby a 2. Nejlepší krátkosrsté baby. Gratulujeme.

2.4.2011 – Druhý výstavní den pokračoval v podobném duchu, holky opět „zářily“. Raven 97 bodů a 3. Nejlepší krátkosrsté baby, Princezna 96,5 bodu a 3. Nejlepší saténové morče + 3. Nejlepší krátkosrsté baby. Na to že jsou to tříměsíční mlaďošky si vedou opravdu skvěle!!!! Rykiel 95,5 bodu, Kameroon i Etienne shodně po 96 bodech. Jimi 95,5 bodu. Čekatelskou kartičku tedy opět získali všichni, holky přidaly nějaké to ocenění, takže opět spokojenoooooooooooost!!! Opět veliká!!!
1.4.2011 – začala výstavní sezona!!! Alespoň  pro nás :o), někteří již absolvovali výstavu v Rychnově. My jsme tedy začaly až Prahou a to hned 4denní.  Dát morčáky do kupy po té půlroční pauze nebyla žádná sranda, hlavně v srsti, protože my je nemáme v přímo vytápěné místnosti. Ale snad se povedlo, protože první výstava a bodové hodnocení našich morčíků dopadlo, i přes ten dosti velký stres pro naše nováčky – mlaďošky z vrhů P a R, dobře. Když začneme od nejmladších, tak Rykiel i přes ty své „vztyčené praporky“ :o))) pěkných 96 bodů, Raven tedy zazářila (ta se nakonec docela zklidnila a ušiska dala dolů), získala úžasných 98,5 bodu –  a díky tomu ocenění Nejlepší hladké (Rejva to natřela juniorům i dospělákům :o)), když v hladkých se nezadávalo dle rozdělení do tříd) ale i celkově Nejlepší krátkosrsté baby. Svým vysokým bodovým hodnocením dokonce Báře přinesla ocenění Nejlepší morče mladého vystavovatele. Princezna získala 98 bodů a stala se Nejlepším saténovým hladkým morčetem  a zároveň 2. Nejlepším krátkosrstým baby. Kameroon s 97,5 bodu přidal 2. Nejlepšího krátkosrstého juniora, Etienne získal 97 bodů bez umístění a 95 bodů získal Jimi. Je to už přeci jenom starší pán, ale tak zkusíme jestli si ještě vyjede šampiona. Čekatelskou kartičku na šampiona získali tedy všichni, takže první den spokojenost. Dokonce veliká :o)). Uvidíme, jak si morčáci povedou dál, když jsou tam sami a opuštění :o))). Naši „zpravodajové“ snad budou podávat čerstvé zprávy, takže výsledky budeme průběžně doplňovat.

Z našich odchovů se ve čtvrtek zúčastnila Ornella Muti a i přes svůj zálomkový handicap, za který je srážka 2,5 bodu!!!,  získala krásných 96 bodů. Gratulujeme.

20.3.2011 - Aktualizace prodeje.
20.3.2011 - Na nedělení ráno nám Nefertity přichystala krásné, červené, chlupaté překvapení. Ač včera večer byla otevřená jen na prst, do rána sama bez veškeré asistence, tak jak to má být :o))), porodila 2 krásná miminka. Kluka a holku – ta samozřejmě zůstane doma :o)). Sorry Dano. Na prcky se můžete podívat zde

19.2.2011 - Aktualizace plánovaných vrhů.
18.3.2011 - Aktualizace sekce prodej.
17.3.2011 – v neděli porodila Minta, bohužel to nedopadlo dobře. V sobotu ještě nebyla otevřená ani na půl prstu, myslely jsme, že je ještě tak týden čas…… Až by byla otevřená na prst, chtěly jsme jí oddělit od Radara, se kterým tvořila báječnou a poklidnou dvojku. Bohužel, šlo to všechno nějak strašně rychle….. V neděli při ranním krmení se zdála úplně v pohodě, nic nenasvědčovalo porodu, v poledne jsme našly 4 mrtvá a již úplně studená miminka, různě rozházená po boxu. Miminka musela být ze dvou říjí, 2 byla veliká (oba šimlíčci), vyvinutá, plně ochlupená, vážící 88 a 84 g. Druhá 2 miminka (oba červení) byla maliličká, neochlupená, jedno vážilo 40 a druhé pouhých 20 g!!! Škoda obou šimlíčků, obáváme se, že zahynuli při nahánění samičky samečkem, protože malým „pitevním testíkem“ bylo zjištěno, že šimlíčci se narodili živí. No škoda! Poučení pro příště, samečka raději oddělit v dostatečném předstihu.
10.3.2011 – včera ve večerních hodinách porodila Tauchenová 5 krásných miminek. U porodu jsme si moc přály být, protože Taušína za dobu, co je byla s Leonardem až do porodu, přibrala neuvěřitelných 650 g  a byla už opravdu jak koule. Posledních pár dnů už jen polehávala, žrala a spala :o)))). Takže jsme se obávaly většího počtu miminek, rychlého porodu a tedy možných problémů s rozbalováním miminek. Naše přání bylo vyslyšeno a mohly jsme tedy mamině pomáhat s příchodem miminek na svět. A asi ještě že to tak dopadlo! Taušena  pořád tlačila, tlačila a miminko pořád ne a ne se dostat ven. První holčičku jsme tedy tahaly za ucho :o))) ven. Ale dobrý, má ho celé :o))). Za další, jak měla Tauška to bříško tak velké, tak vůbec nebyla schopná se pod sebe ohnout a mimčo dovytáhnout a hned roztrhnout obal miminku z čumáčku, aby se mohlo nadechnout. Takže s tímto jsme pro jistotu také pomáhaly a mamku jsme pak už jen nechávaly miminka dočistit. Jeden klučík šel nožičkama napřed, sice dobrý, ale bez naší asistence by se zřejmě udusil…….Obávaná rychlost porodu se nakonec nekonala, naopak, porod trval docela dlouho, téměř hodinu a půl, mezi narozením jednotlivých miminek byly dost dlouhé pauzy, až už jsme si říkaly, jestli vůbec bude mít další stahy. No nakonec vše dobře dopadlo a máme 5 krásných holátek – 2 holčičky a 3 kluky, na které se můžete podívat zde.

5.3.2011 – po dobu další týdenní nepřítomnosti, tentokráte jsem brázdila sjezdovky v Hochfichtu, se v podstatě nic neudálo. Nefertity a Minta se krásně kulatí, Taušena „praská ve švech“ :o). Chuděra malá, ta má to bříško tááááák obrovské, týden co týden teď přibírá 100 g. Tak hlavně, aby porod proběhl v pořádku!Nastala malá změna v plánech. Jelikož se nám Dosinka stále nezdá březí,  a pomalu nás začíná tlačit čas, vyměnily jsme jí partnera. Dostala ostříleného borce Leonarda a Newton si zanedlouho bude moct zařádit s Barčou, kde nás (je) čas už honit nebude. A snad i Newton nám ukáže, jaké pěkné dětičky umí udělat! V jeho PP je polovina skiníků z Ruska, což by byla velká škoda tento genofond nevyužít a něco z toho nepředat dál!

A jelikož nám holky eRkový a slečna Péčková krásně rostou, dostaly, ještě spolu s některými morčíky, nové profilové fotky.

23.2.2011 – hořkosladké novinky z poslední doby jsou zde. Nejdříve tedy ty špatné zprávy – bohužel jsme přišly o Mirušku i s nenarozenými miminky. 3 týdny byla dokrmovaná, sice chrchlání po atb úplně ustalo, ale bohužel…… Poté jsme musely nechat uspat i Cailean, která ač porodila úplně v pořádku, tak i ona přestala v den porodu žrát. Po týdenním dokrmování, všech možných i nemožných pokusech se hodně trápila, neustále jakoby chtěla zvracet, nikdo nám (ani veterina) nedokázal poradit a pomoci, takže jsme její trápení nechaly ukončit. Obě holky jsme daly na pitvu + bakteriologická vyšetření, tak jsme zvědavé, jestli nám to pomůže objasnit alespoň něco málo z toho, proč k tomu všemu došlo. Výsledky bohužel ještě neznáme. Z miminek máme pouze jednoho klučíka z vrhu po Cailean, když o 3 miminka jsme přišly, a na to bychom zde chtěly upozornit, zřejmě při změně mlíčka. Všichni krásně pili, prospívali, přibírali….. najednou nám došlo mlíčko a musely jsme zakoupit jiné, protože na objednání z internetu (odkud bylo původní) nebyl čas. Do 24 hodin od změny značky 3 miminka uhynula. Takže pozor na to, zřejmě pomalu přecházet ze značky na značku, asi jako u psích granulí, nebo ještě lépe, značku neměnit. Jiné vysvětlení  k tomu nemáme, neboť šlo o miminka ze 2 vrhů a s jiným datem narození. Paradoxně přežil klučík, který pil ze všech nejmíň a u kterého jsme předpokládaly, že pokud to někdo nezvládne, že to bude on. Ale zřejmě to mu zachránilo život. I když stále nemá vyhráno.Mezi ty dobré zprávy a velkou novinkou, kdy morčecí svět se musel otřást v základech :o))))) je, že Minta asi po roce zabřezla :o))))). Dostala vitamínový preparátek a ono to zabralo!!!! Mimča čeká s Radarem, tímto je tedy tento vrh přidán mezi naše plánované vrhy. Miminka už kopou, takže porod očekáváme cca za 3 týdny. Nefertity už se také kulatí, ale jako první by měla porodit Tauška. No a u ní asi až dle termínu porodu a barviček :o)))) budeme určovat otcovství :o)))) Ale hlavně, aby vše proběhlo v pořádku a zase se vše u nás vrátilo do starých, klidných kolejí.

Dnes „konečně“ odjel do svého nového domova Nugátek, ale škoda, přeškoda! Ten kluk je táááák krásnej, že neslíbit ho hned při narození, určitě by zůstal doma. Necelé 2 měsíce byl s Ganou, tak doufáme v to, že nám tu po sobě u Gany v bříšku zanechal nějaké krásné potomky. A i když byl tak mlaďoučký, nebály jsme se ho použít v chovu, protože je z opakovaného, osvědeného spojení, ze kterého vzešly např. naše krásky Evolet či Essenza.

8.2.2011 - Dnes Cailean konečně porodila 3 bílé kluky :) Všichni se mají zatím čile k světu. Více o nich v odchovech.

Ostatní novinky a aktualizace prodeje budou za týden, až se vrátíme z Alp.

6.2.2011 – včera odjel do nového domova Palegreeno. Nová panička Palegreena si objednala dopravu přes ZOO Kurýr, takže jsme poprvé vyzkoušely jejich služby. Musíme je moc pochválit a vřele doporučujeme. Jsou slušní, vstřícní, přepravovaná spousta zvířátek nás mile překvapila. Takže kdo máte problémy s dopravou, neváhejte a kontaktujte je.

Aktualizace plánovaných odchovů, když tentokráte se budeme těšit na miminka od Vanilky a Rachel s Kameroonem. Obě holky sdílí boxík s Kameroonem od 4.2.2011. Ještě jsme zapomněly uvést, že od 5.1.2011 jsou spolu Nefertity a Radar a jelikož se nám pořád nedařila (a nedaří) zrealizovat doprava do Brna a tudíž tu stále máme v péči Nugátka, tak jsme se rozhodly mu zpříjemnit pobyt u nás a zkusit mu dát do boxíku nějakou tu slečnu. Jestli se zadaří vůbec netušíme, je to půlkilový mlaďoušek a Gana 1200 g roční samice, ale tak snad si příroda poradí :o))))

A závěrem smutná zpráva, i přes veškerou naši snahu a péči Samantha svůj boj o život prohrála. Miminka dokrmujeme, uvidíme jak to budou zvládat.

 Cailean i Mirabella jsou už otevřené na prst, tak snad naši péči o prcky některá z nich brzy převezme.

2.2.2011 - dnešního dne se nám narodil netrpělivě, a s velkými obavami, očekávaný vrh 3 sněhobílých miminek.  Porodila Samantha,  u níž již 10 dní dokrmujeme a bojujeme s toxemií. Tedy toxemií dle našeho soudu, samička najednou, 10 dní před porodem, přestala žrát. Nic jiného jí nebylo, žádné problémy, žádné náznaky ničeho, prostě nic. „Jen“ přestala žrát a poposedávala v koutě.  Jelikož byla sama, a zřejmě to tak již od teď budeme praktikovat pořád, bylo hned od první chvíle vidět, že nežere. Takže okamžitě jsme začaly dokrmovat a dokrmujeme do teď. Sam pořád nežere, je to tedy boj, někdy to chce polykat, někdy ne. Takže porodu jsme se v jejím případě hodně obávaly, poslední 2 dny jsme ji kontrolovaly co hodinu, protože jsme měly obavy, zda se vůbec bude snažit miminka vybalovat a jak se k nim bude mít, ale počkala si potvůrka a porodila dnes nad ránem. V 7 hodin, když jsme je našly, byli už téměř sušší. Sam vše zvládla na jedničku, placenty tedy nechala, ale mimča byla krásně zaopatřená, očištěná a tulila se k mamince. Tak teď už jen aby začala sama žrát a byli všichni v pořádku. Držte palce s námi! Na miminka se můžete podívat zde, k prodeji zatím žádné není, uvidíme, co bude dál….., jestli to všichni prcci společně s maminou vůbec zvládnou.

Další porod očekáváme cca v pátek, to by měla porodit Cailean. Tam se zatím vše jeví  v naprostém pořádku, tak doufáme, že to tak i zůstane a Cailean v pořádku porodí zdravá a krásná miminka. Jen na to, že by dle nakrytí měla rodit v pátek, se zatím téměř neotevírá :o))).

Za týden po Cailean by měla rodit Mirabella, tam tedy také uvidíme, co bude….. Miruška minulou neděli začala chrčet. Vůbec nevíme, kde k tomu přišla, morčáci jsou všichni pohromadě, všichni v jedné místnosti, jen ona začala chrčet. Takže je na atb., pochopitelně, aby to nebylo tak jednoduché a snadné, tak po návštěvě veterináře i ona přestala jíst (do té doby žrala normálně), takže i jí dokrmujeme. Miruška je výrazně lepší, chrčení téměř žádné a žrádlo, jak kdy, občas něco „zobne“, takže snad se i s ní propracujeme k zdárnému porodu.

28.1.2011 - Princess Satin Creme, Rykiel Ravishing a Ravenne Thessaly byly přidány do
chovných samic.
26.1.2011 - O víkendu nás opustily skiničky Quintilliana a Qurinne. Obě putovaly do Chebu, jedna do CHS Egeria/Z konce světa, druhá do CHS Od Jesenické přehrady. V pondělí odjela do Rokycan Quella, takže ji budeme mít blizoučko :o). V úterý putoval, s několikadenní zastávkou v Praze, krasavec Pale Moon, který pofrčí až na Moravu ke Kaye do CHS Little Goldie a zítra odjede i náš poslední skiníček Quiriseeno. Ten bude bydlet v Plzni. Všem přejem hezké nové domovy a ty nejúžasnější páníčky.
23.1.2011 - Aktualizace prodeje, když po nesmělém povrkávání v boxu se skiními miminky, jsme se jaly překontrolovat pohlaví :o)))) a ejhle!!! Qurisienne není holka, ale kluk jak buk. Takže ponaučení pro příště, raději ještě jednou či 2x překontrolovat :o))). Tímto zdravíme Karlu z CHS Dandelion :o)))))
6.1.2011 –  bohužel Rigoletka potkal stejný osud jako Rugantina, takže jsme přišly i o krásného saténka     :o(. Scénář byl úplně stejný, jen o 24 hodin posunutý. Krmení v 6 hodin vše v pořádku, satének vylupnul 2,5 ml mlíčka ze stříkačky, žádný náznak ničeho podezřelého a při dalším krmení v půl deváté se téměř nemohl postavit na nožičky…… :o(((. Škoda jich, škoda, byli to nádherní kloučci, ale zřejmě tam nebylo „něco“ v pořádku.  

Ostatní mimíšci pěkně rostou a příbírají, takže kluci mohou být nabídnuti k prodeji.

2.1.2011 - včera jsme ještě zapomněly zveřejnit fotky našeho krasavce Nuggeta. Je ho tedy pořádný kusanec ! V 7-mi týdnech váží rovných 500g. Příští týden pofrčí do nového domova do ChS Cucumber.
2.1.2011 -  Dnes bohužel, i přes veškerou naši snahu s dokrmováním, Rugantino svůj boj o život vzdal. Zřejmě vůbec neměl vyvinutý sací reflex, nikdy jsme ho neviděly zachumlaného pod maminkou a když jsme ho přikládaly k cecíčku, tak se nechytil. Vždycky měl tak napevno zaťaté zoubečky….., ale ze stříkačky se snažil, to zas jo. No hold se nepovedlo. Přitom vždycky se nám zdál „horší“ Rigoletto. Oba kluci spadli na váhu 48g, pak nabrali na 50g,což ale mohla být tolerance váhy. Rigoletto za včerejšek přibral 4g, ale i tak ještě nemá vyhráno. Taktéž dokrmujeme.
1.1.2011 – malá změna v plánech, Tauchenová s Newtonem zřejmě nezabřezla, takže od 27.12.2010  je s Leoškem. Newton dostal ode dneška druhou šanci a bydlí společně s Dosiou. Tak snad se mu zadaří zde. Holky hlaďandy si také udělaly co chtěly a naše plány mít miminka cca jednou do měsíce si předělaly po svém :o), když Mirabella byla nakryta 5.12.2010, přestože u Jimiho je od 6.11., Cailean byla nakryta 30.11. (u Etienna byla od 23.11.), takže to zas budou mimča najednou :o))). Jen u Sam se budeme muset nechat překvapit a porod odhadovat dle váhových přírůstků a pohybů miminek.  

Miminka z vrhu P náááádherně rostou, Pale Moon měl v 10-ti dnech 186g (věříme, že Kaye bude dělat radost), Princezna 174 g a „malý“ Palegreeno 234 g. Palegreeno je chlapeček s trošku delší hlavinou oproti sourozencům, ale s pěknou stavbou a jistě z něho bude velký a mohutný kluk. Zatím stále volný. Na pár nových fotek péček se můžete podívat kliknutím na jejich jména.

Naše početná eRka  se zatím drží, ale saténový Rigoletto a Rugantino ještě nemají vyhráno. Tak společně s námi držte palce, ať všechno dobře dopadne.

1.1.2011 - Hodně štěstí, zdraví, chovatelských i osobních úspěchů do nového roku.

2013 copyright © Chovatelská stanice MARSYAS